Windows 10'da Hile Yapılamayacak

Microsoft şirketi, Windows 10 işletim sistemi ile beraber oyunlarda hile ve de hilecilerin önüne geçmeye hazırlanmakta. Microsoft şirketinin geliştirmiş olduğu TruePlay isimli modu, oyunlardaki hilelerin önüne geçmiş olacak.

Windows 10'da Hile Yapılamayacak
Windows 10'da Hile Yapılamayacak Mahmut Şahan
Bu içerik 1337 kez okundu.

Microsoft şirketi, Windows 10 işletim sistemi ile beraber oyunlarda hile ve  de hilecilerin önüne geçmeye hazırlanmakta. Microsoft şirketinin geliştirmiş olduğu TruePlay isimli modu, oyunlardaki hilelerin önüne geçmiş olacak.

Microsoft şirketinin geliştirmiş olduğu TruePlay isimli modu, bilgisayar oyunlarındaki hile modlarının çalışmaz bir duruma gelmesini sağlamakta. Online oyunlar içerisinde ve özellikle FPS oyunları içerisinde, duvar arkasından vurabilme, tek atış ile öldürme ve daha bir çok hile mevcut. Bu tipteki hileler oyun kalitesi ile birlikte zevkini ciddi bir oranda azaltmakta.

Bunun artık farkına varan Microsoft  şirketi ise TruePlay ile  birlikte online oyunlardaki hilecileri durdurmuş olacak. TruePlay isimli modu açıldığı zaman oyunun orjinal durumdaki .exe dosyasının dışında 3. parti yazılımların kullanılması engellenmekte. Bunun sayesinde hile içerikli  olan yazılımlar çalışmaz bir duruma geliyor.

Tek kişilik olan modlarda da bu durum geçerli bir durumda değil. Geliştiriciler ise, TruePlay isimli modunun aktif hale getirilip getirilmediği konusunda herhangi bir  şekilde veri toplayamamakta. Bu esnada asıl önemli durumdaki detay ise, oyunların kalitesini geliştirebilmek maksatlı hazırlanmış modların durumu.

Çok fazla  sayıda oyunda görsel modlar bulunuyor fakat 3. parti yazılımlarla ve oyuna ait .exe dosyası üstünde çalışıyor. Geliştiriciler de  bu 2 konunu ayrımını  tam olarak nasıl yapacaklar büyük bir merak konusu oldu.

En azından online oyunlar içerisinde belirli bir oranda hile ve de hilecilere karşı ilk elden  hızlı bir şekilde engel olunabilecek. TruePlay isimli özelliğin hangi oyunları ve nasıl destekleyecek olduğu ise gelecek dönemde çok daha netleşmiş olacak. Bekleyip görmüş olacağız.

microsoft windows 10 hile
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi