Windows Phone'nin Yöneticisi de Android'e Geçme Kararı Aldı

Windows Phone çıktığı zamanlarda çok büyük umutlar bağlanmış durumdaki bir yazılım ve donanım serisi olsa bile geçtiğimiz sene itibariyle platformun komple rafa kalkmış olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştı.

Windows Phone'nin Yöneticisi de Android'e Geçme Kararı Aldı
Windows Phone'nin Yöneticisi de Android'e Geçme Kararı Aldı Mahmut Şahan
Bu içerik 715 kez okundu.

Windows Phone çıktığı zamanlarda çok büyük umutlar bağlanmış  durumdaki bir yazılım ve donanım serisi olsa bile geçtiğimiz sene itibariyle platformun komple rafa kalkmış olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştı. Şimdi ise ilk defa bir Microsoft şirketinin çalışanı Windows işletim sistemli cihazların ve de işletim sisteminin ölmüş olduğunu resmi bir şekilde doğruladı.

Microsoft şirketinin içerisinden Joe Belfiore yazmış olduğu tweet‘lerde platformun artık tamamen tarihe karışmış olduğunu ve firmanın daha çok yazılım veyahut telefon üretmeyecek olduğunu resmi bir şekilde duyurdu.
Joe Belfiore’un paylaşmış olduğu söz konusu tweet’i de şu şekilde; ''Elbette platformaki destek sunmaya hiç bir şekilde ara vermeden devam edeceğiz… Hataların düzeltilebilmesi, güvenlik güncellemeleri ve benzeri gibi… Ancak ana odağımız ise yeni özellikleri getirmek veyahut cihazlar üretebilmek değildir.''

Öte yandan Joe Belfiore ise aynı Bill Gates gibi Android işletim sistemine geçmiş olduğunu resmi bir şekilde doğruladı. Bir zamanlar Windows Phone ile ilgili çok fazla uğraşmış olduklarını da açık bi şekilde  belirten Belfiore, yazılımcılara  da App’lerin yapılması amacı ile çok fazla para ödediklerini, devamlı olarak destek amacıyla her şeyi yapmış olduklarını ancak Windows Phone kullanıcı sayısının hiç bir şekilde artmamış olduğunun bilgisini de paylaştı.

microsoft windows phone android
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi