Xiaomi Şirketinden Snapdragon İşlemcili ve Windows 10 Yüklü PC

Bilmekte olduğunuz gibi Qualcomm şirketi yakın zaman ilk önce dizüstü bilgisayarlar için bir atılım yapmış ve yapılan işbirliğinden sonra ilk Snapdragon işlemcisine sahip PC’ler HP şirketi ve ASUS şirketinin kanadından gelmişti.

Xiaomi Şirketinden Snapdragon İşlemcili ve Windows 10 Yüklü PC
Xiaomi Şirketinden Snapdragon İşlemcili ve Windows 10 Yüklü PC Mahmut Şahan
Bu içerik 857 kez okundu.

Bilmekte olduğunuz gibi Qualcomm şirketi yakın zaman ilk önce dizüstü bilgisayarlar için bir atılım yapmış ve yapılan işbirliğinden sonra ilk Snapdragon işlemcisine sahip PC’ler HP  şirketi ve ASUS şirketinin kanadından gelmişti. 

Ayrıca Lenovo’nun da böylesi bir cihaz ürettiği biliniyor.

Xiaomi her ne kadar akıllı telefonlarıyla ünlenmiş bir firma olsa da son yıllarda çıkardıkları fiyat performans odaklı dizüstü bilgisayarları da bir hayli ilgi görüyor. Henüz şirketin geliştirdiği Snapdragon’lu işlemci ile ilgili pek bilgi yok. Ancak bu tarz PC’ler genelde ince, hafif, büyük ihtimalle fansız oluyor ve Snapdragon işlemci sayesinde LTE desteğiyle birlikte uzun batarya ömrüne sahip oluyor.


Henüz geliştirilen yeni PC’nin ne zaman tanıtılacağına dair bir bilgi yok. Ancak önümüzdeki günlerde CES 2018 fuarının olduğunu unutmamak gerek. Belki de yeni bilgisayarı bu fuarda görme şansına erişebiliriz.

xiaomi Qualcomm windows 10
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi