Xiaomi Ve Samsung Tek Çatı Altında

Son zamanların yükselen mobil teknolojisi Xiaomi ve Samsung tek çatı altında birleşme kararı aldı. Xiaomi’nin geliştirmiş olduğu OLED ekranlar artık Samsung markalı telefonlarda da kullanılacak.

Xiaomi Ve Samsung Tek Çatı Altında
Xiaomi Ve Samsung Tek Çatı Altında Ezgi Eroğlu
Bu içerik 708 kez okundu.

Uzun bir dönemden beri Xiaomi ile LG firmasının anlaşma yapması beklenilirken Çinli firma Samsung ile anlaşmaya vardı. LG firması bu karardan sonra kötü bir darbe almış oldu. Bu kararın sebebinin ise LG firmasının üretime beklenen süreden dört ay sonra başlayabileceğini söylemesinden kaynaklandığı sızan bilgiler arasında. Çinli firmanın yapmış olduğu bilgilendirmeye göre, üreteceği akıllı telefonlarda kullandıkları OLED ekranların üretimini Samsung firmasına emanet ettikleri açıklamasını yaptı.

Akıllı telefon pazarında OLED ekran satma yarışı hız kesmeden devam ederken, OLED ekranların sadece eğimli ekrana sahip telefonlar için üretildiği göz önünde bulundurulursa en önemli olan konu bükülebilir ekranların satışa sunulması.

İki firma arasında yapılan anlaşmaya göre Samsung, Xiaomi için Aralık ayında 1 milyon adet, 2018’in Ocak ayında da 2.2 milyon adet AMOLED ekran üretecek.

Bu üretecek olduğu AMOLED ekranları Apple’ın iPhone 8 telefonu içinde üretecek. Yapmış olduğu bu anlaşma ile büyük bir adım atmış olan Samsung için gelecek yıllar epey bir yoğun geçeceğe benziyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi