Yahoo Korkunç Saldırıyı Doğruladı

Ünlü teknoloji devi Yahoo hemen hemen 500 milyon Yahoo mail hesabının çalındığını doğrulayarak adeta şok etkisi yarattı !

Mail hizmeti sunan dünyanın en ünlü servislerinden Yahoo, 500 milyon mail hesabının çalındığına dair iddiaları resmen doğruladı.

2014 YILINDA BOY GÖSTERDİ

Ünlü teknoloji devi Yahoo son zamanlarda çöküş yaşamaya devam ederken bu defa yapmış olduğu açıklama biraz daha güven kaybetmesine neden olacak gibi gözüküyor; Yahoo, 2014 yılında yaklaşık 200 milyon Yahoo hesabının çalındığına yönelik haberleri daha önce yanıtlamaktan çekinmişti. Yahoo şu günlerde yaptığı açıklama ile toplamda 500 milyon hesabın çalındığını resmi olarak duyurdu. Bu korkunç rakam hemen hemen her Yahoo kullanıcısını tedirgin etmeye yetecek gibi gözüküyor.

KONTROL YAPILMASI İSTENDİ

Yahoo, hesabının çalınıp çalınmadığı konusunda emin olmayan kullanıcılardan hemen bir kontrol yapmalarını istedi. Eğer kullanıcılar hesaplarına başarılı bir şekilde erişirlerse yinede hesap bilgilerini değiştirmeleri öneriliyor. Yahoo’nun bir güvenlik zafiyetinin olup olmadığına dair, zafiyet varsa zafiyetin ne olduğuna dair bir açıklama yapması bekleniyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı