Yeditepe Diş Hekimliği Fakültesi, 2019 Avrupa Periodontoloji Öğrenci Sempozyumu İçin Aday Oldu

Yeditepe Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Programı ve Türkiye, 2019 yılında gerçekleştirilecek Avrupa Periodontoloji Federasyonu (European Federation of Periodontology-EFP) Öğrenci Sempozyumu için aday olarak gösterildi

Yeditepe Diş Hekimliği Fakültesi, 2019 Avrupa Periodontoloji Öğrenci Sempozyumu İçin Aday Oldu
Yeditepe Diş Hekimliği Fakültesi, 2019 Avrupa Periodontoloji Öğrenci Sempozyumu İçin Aday Oldu Nehir Karakoçak
Bu içerik 1078 kez okundu.

Avrupa Periodontoloji Federasyonu (European Federation of Periodontology-EFP) tarafından iki yılda bir düzenlenen Öğrenci Sempozyumu’nun yedincisi, 7-9 Eylül 2017 tarihlerinde İrlanda’da gerçekleştirildi.

Sempozyuma, EFP’ye üye 10 Avrupa ülkesinden, 15 farklı diş hekimliği fakültesine ait EFP akredite Periodontoloji Programları’nın direktörleri, koordinatörleri ve öğrencileri katıldı.

Sempozyumda Türkiye’den yalnızca, EFP tarafından akredite Periodontoloji programının tek uygulayıcısı olarak Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Anabilim Dalı Başkanı ve Program Direktörü Prof. Dr. Bahar Eren Kuru, Program Koordinatörü Doç. Dr. Hare Gürsoy ve program öğrencileri Dt. Begüm Atalay, Dt. Ece Deniz Yarımoğlu ve Dt. Kübra Burcu’dan oluşan ekiple yer aldı.

Yeditepe’nin Sunumları İlgi Çekti

Dt. Begüm Atalay’ın “Hyaluronan İçeren Ağız Gargarasının Plak İnhibisyonu Üzerine Olan Etkinliğinin Klinik Olarak Değerlendirilmesi” isimli bilimsel araştırması; Dt. Ece Yarımoğlu’nun ise “Miller 2 Tip Dişeti Çekilmesi Olan Bir Hastanın Dişeti Kenarı Tekniği (Kuru&Yıldırım, J Periodontol - 2013) ile Tedavisi ve 1 Yıllık Takibi” konulu vaka sunumları büyük ilgi gördü.

Toplantıda Prof. Dr. Bahar Eren Kuru, Madrid Complutense Üniversitesi’nin sunduğu araştırmayı ve Fransa Strasburg Üniversitesi’nin peri-implantitis tedavisinin anlatıldığı vaka sunumlarını yönetti ve tüm öğrencilerin tartışmasına açtı.

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı’nın Türkiye’yi başarıyla temsil ettiği sempozyum, gerek sosyal gerek akademik ilişkiler yönünden, öğrenci ve öğretim üyesi değişimi açısından fırsatlar yarattı. Sempozyum sırasında yapılan direktörler toplantısında, Yeditepe Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Programı ve Türkiye, 2019 yılında gerçekleştirilecek sempozyum için aday ülke ve program olarak gösterildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi