Yemek Sepeti'nin Hatası Çok Şaşırttı

Dün Yemek Sepeti üstünden iş yerlerinin yanı sıra evlerine yemek söyleyip doymayı beklemekte olanları çok ufak bir sürpriz karşıladı.

Yemek Sepeti'nin Hatası Çok Şaşırttı
Yemek Sepeti'nin Hatası Çok Şaşırttı Mahmut Şahan
Bu içerik 1068 kez okundu.

Dün Yemek Sepeti üstünden iş yerlerinin yanı sıra evlerine yemek söyleyip doymayı beklemekte olanları çok ufak bir sürpriz karşıladı. Mobil uygulama komple çalışmaz durumdayken, tarayıcı kısmı da tamamen çalışmaz bir halde idi.

Yemek Sepeti’ne girmiş olduğunuzda ise yalnızca bir bilgilendirme sayfasına yönlendirilmekteydiniz. Hemen üst kısımda ''Bu domain’in sahibi  eğer sizseniz lütfen hemen doğrulayın'' şeklindeki bildirimi gelir iken, şaşırtan asıl gerçek de ortaya çıkmakta idi.

Firma için organizasyonlara yönelmiş olan şirket asıl olarak çok ama çok önemli durumdaki bir şeyi yapmayı unutmuş idi. Alan isminin süresi dolduğu içinde site komple erişime kapanmış bir durumdaydı.

Problem ise elbette çözüldü ve de muhtemelen birkaç saat içerisinde tekrardan site ve  de mobil uygulamaya erişim sağlanabiliyor olacak. Bu defa işi çok sıkı tutmuş olan firma alan adının zamanını 2021 senesine kadar uzatmış bir halde.

Bu esnada başka bir iddia da sitenin hacklenmiş olması konusunda idi. Zira VPN açtığınız zaman siteye ulaşmayı denediğinizde tamamen başarılı olabilmekte idiniz. Bunun dışında  ise zaten alakalı olan açıklamanın gün içinde firma tarafından yapılacak olması da beklenmekte. Umuyoruzki benzer unutkanlıklar gelecek dönemlerde başka firmalar içinde asla yaşanmaz.

yemek sepeti domain kayıt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi