Yeni iPhone Modellerini İlgilendiren Bir Karar

Son dönem içerisinde, akıllı telefonlarda yapay zekanın git gide önem kazanmaya başladığı dikkatlerden hiç bir şekilde kaçmamakta

Yeni iPhone Modellerini İlgilendiren Bir Karar
Yeni iPhone Modellerini İlgilendiren Bir Karar Mahmut Şahan
Bu içerik 959 kez okundu.

Son dönem içerisinde, akıllı telefonlarda yapay zekanın git gide önem kazanmaya başladığı dikkatlerden hiç bir şekilde kaçmamakta. Apple şirketi ise iPhone X modeli içerisinde de bulunan A11 Bionic işlemcisinde yer alan nöral motorun, saniyede  tam 600 milyar işlem yaptığını ifade etmişti. Öte taraftan bu, firma için yalnızca yeni bir başlangıç.

Apple şirketinin yetkililerinden biri olan Jeff Williams, iPhone  modelleri ve  de Apple Watch ürünü de dahil gelecek Apple şirketinin ürünleri içerisinde yapay zekanın temel taşlardan yer olacağını da paylaşmış bir halde. Taiwan Semiconductor Manufacturing Company şirketi ise yapılan 30. yıldönümü etkinliğinde konuşma gerçekleştiren Williams, cihaz üstünde bilgi işlemin yapay zekanın bir potansiyeli ile birleşmiş olduğu, dünyayı gerçekten değiştirebilecek bir kıvılcım noktasında yer aldığımı da söylüyor.

Firmanın son seneler içerisinde yapay zeka konusunda ilgisinin çoğaldığı da büyük bir gerçek. Fotoğraflar uygulaması içerisinde fotoğraf tanımlama ile ilgili  yeteneği ve de Face ID  isimli yüz tanıma teknolojisi, firmanın yapay zeka ile alakalı çalışmaları hakkında da bir fikir sahibi olunabilmesini sağlıyor. Williams ayrıca, sahip bulundukları çerçeveler ve  de telefon ile saatlere koymuş oldukları nöral motorların sayesinde geliştiricilerin bu alan içerisinde daha çok şeyler gerçekleştirecek uygulamalar geliştirmesine izin verecek olduğunu ve bu sebeple telefonun  çok önemli bir platform olduğunu  da sözlerine eklemekte.

apple iphone yapay zeka
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi