Youtube Abone Sayısını Artırma Yolları

İnternet ortamı gün geçtikçe çok daha güçlü bir mecra haline gelmeye başlamıştır. Tüm dünyadan birçok insan gün içerisinde vakitlerinin büyük çoğunluğunu bu dijital alanda geçirmektedir. Çünkü burada her insana hitap eden birbirinden farklı içerikler ve bilgiler yer almaktadır.

Youtube Abone Sayısını Artırma Yolları
Youtube Abone Sayısını Artırma Yolları Tugrul Demir
Bu içerik 297 kez okundu.

 

Bu konuda en büyük faydayı, oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan siteler sağlamaktadır. Çünkü bu sitelerdeki ziyaretçi trafiği, diğer seçeneklere göre çok daha fazladır. Durumun böyle olması ise, bu alandaki insan etkileşimleri faktörünü, çok daha fazla ön plana çıkarır bir hal sunmaktadır.

Bu önemli dinamiğin etkisinde, herhangi bir konuda girişimde bulunmak isteyen kişilerin ise, başarıya ulaşma şansları oldukça yüksektir. İnternet ortamında, insanlar için en güçlü oluşumlardan biri haline gelen Youtube, oldukça harika bir sisteme ve harika olanaklara sahiptir.

Bu mükemmel site aracılığıyla insanlar buradaki çeşitli kurallar çerçevesinde, özgün bir şekilde içerik üretip diğer insanlara kolayca ulaşabiliyorlar. Youtube sitesinin yapısında yer alan abonelik sistemi ile insanlar, sevdikleri hesaplara abone olarak onları takibe alıyorlar. Böylece, bir kanal fazla sayıda abone sayısına sahip oldukça, özgün olarak ürettiği içerikler daha fazla izlenir bir hale geliyor.

Buradan anlayacağımız üzere, bir hesabın iyi bir abone sayısına sahip olması, bu alandaki başarının en temel unsurunu oluşturuyor. Bu bakımdan her kanal için, Youtube abone sayısını artırma yolları hakkında iyi bir bilgiye sahip olunması, oldukça önem arz ediyor. Çünkü bu bilindiği takdirde içerikler üretilirken bir yandan da yükselen aboneler, kanalı çok daha üst noktalara taşımaya başlıyor.

Kanalın Abone Sayısını Artırmada Önemli Hususlar

Youtube üzerinde oldukça fazla sayıda insanın kendilerine özgü hesapları bulunmaktadır. Bu insanlar, çeşitli kategorilerde kendilerine özgü içerikler üretmektedirler. Bu açıdan baktığımızda esasında Youtube sitesi üzerinde her kategoriye yönelik sıkı bir rekabetin olduğunu da açıkça görebiliriz.

Bu bakımdan bu rekabette başarılı olmak için içeriklerimizin özgün ve kaliteli bir yapıda olmasına özen göstermeliyiz. Ancak bunun yanında diğer önemli adımlarında, bir içeriğin ön plana çıkmasında etkin bir rol oynadığını bilmeliyiz.

Bunlar arasında;

 • Mutlaka her hafta düzenli olarak özgün içeriklerin üretilmesi,
 • Üretilen videoya özgün SEO ayarlarının en doğru şekilde yapılması,
 • Başlıkta, doğru ve etkileşimi yüksek anahtar kelimelerin kullanımı,
 • Doğru anahtar kelimeler ile üretilen içeriklerin, önerilen videolar arasına girmesinin sağlanması,
 • Kanalınızı her yönüyle tanıtan bir kanal tanıtım videosunun hazırlanması,
 • Video içerisinde, izleyenlere abone olmaları yönünde istekte bulunulması,
 • Videoyu izleyenlerin yorumlarına yönelik hangi tür içeriklerin istendiğine dair bir fikir edinilmesi,
 • Muhakkak izleyici videoya çekecek küçük görsellerin en etkili ve cazip bir şekilde hazırlanması,
 • İnsanların genel olarak kanal konseptinizle alakalı hangi içeriklere ilgi duyduğunun belirlenmesi,
 • Eğer uygun görülürse kişinin bizzat kendisini insanlara göstererek karakterini yansıtması,
 • Kanalın sadece Youtube ile sınırlı kalmayıp diğer platformlarda da tanıtımının yapılması gibi çok değerli ve önemli unsurlar yer almaktadır.

Google firması bünyesinde yer alan Youtube, kendi altyapısında barındığı bir algoritma sistemi ile hangi kanalın sürekli içerik ürettiğini takip etmektedir. Bu sistem ile Youtube daima sürekli etki yaratıcı ve güzel içerikler üreten kanalları, bir süre sonra çok daha fazla ön plana çıkarır bir hale getirmektedir.

Bu bakımdan tüm içeriklerin izlenmesi ve daha çok insan ulaşması için her zaman mutlaka düzenli içerik üretilmesine ihtiyaç vardır. Eğer durum bu şekilde gelişirse, abone sayısının da ne kadar hızlı ve seri bir şekilde arttığını da kolaylıkla görmek mümkündür. Youtube abone sayısını artırma yolları arasında belirttiğimiz önemli unsurlar, başarı için çok değerli basamaklardır.

Video Yorumları

Youtube üzerinde sürekli bir abone ivmesinin yakalanması için, üretilen videoların daima algoritmada önerilenler arasında kalması gerekir. Ancak bu sayede videoyu izleyen kişilerin yeni aboneler olması sağlanır. Bir videonun ön plana çıkması ve önerilenlere girmesi için temel noktalardan birisi, o videoya yapılan yorumların fazlalığıdır.

Algoritma, bir videoya sürekli yorum yapıldığını gördükçe, bu videoyu çok daha fazla yeni insanların karşısına sunar. Bu durum ise, yepyeni abonelerin kanalı takip etmesinde önemli bir etkendir. Youtube abone sayısını artırma yolları arasında bu unsur çok önemlidir.

Video Beğenisi

Videonun etkileşim sağlayıp yeni aboneler elde etmesine gidecek yolu sağlayan temel faktörlerden biri de videonun beğeni sayısıdır. Eğer üretilen içeriğe fazla sayıda bir beğeni olursa, yine Youtube algoritması o videonun yeni insanlara ve üst noktalara çıkmasına olanak tanır. Bu sayede insan etkileşimi fazla olacağından, yeni birçok abonenin kanala katılması da mümkün olmuş olacaktır. Bu konu da Youtube abone sayısını artırma yolları kapsamında, çok önemli bir yer tutmaktadır.

Videonun Paylaşılması

En iyi abone kazanma yöntemlerinden biri de, videoların insanlar tarafından farklı mecralarda paylaşılmasıdır. Youtube abone sayısını artırma yolları arasında bu hususta, oldukça etkilidir. Çünkü videoyu beğenen her insan bunu çevresindeki insanlarla paylaşma gerekliliği hissedebilmektedir. Fakat bunu daha sağlama almanın temel yolu ise, video içerisinde izleyenlere bu isteğin belirtilmesidir.

Youtube Reklamları

Eğer güzel bir kanal konseptiniz ve özgün içerikleriniz varsa, sizler de Youtube sitesinin reklam ve tanıtım hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Yaptığınız bir videonun, ne kadar süre yayınlanmasını istediğinize bağlı olarak, Youtube sitesine videonuzu tanıtması için bir ödeme yapabilirsiniz. Bu sayede iyi bir video etkileşimi alacağınızdan ötürü yine etkili bir şekilde çok fazla sayıda aboneler kazanma şanslarını elde edersiniz. Youtube abone sayısını artırma yolları arasında bu birçok kanalın yararlandığı en etkili yöntemlerden biri durumundadır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi