Youtube Beğeni Sayısını Arttırmak İçin Neler Yapmalısınız?

Youtube milyonlarca insanın her gün vakit geçirdiği çok önemli bir sosyal medya platformudur. Bu sebeple, çok kişi bu platform üzerinden para kazanma, tanıtım yapma gibi çeşitli amaçlarla video çekiyor ve haliyle beğeni sayısını arttırmak açılan kanalın popülaritesini yükseltmek için önemlidir.

Youtube Beğeni Sayısını Arttırmak İçin Neler Yapmalısınız?
Youtube Beğeni Sayısını Arttırmak İçin Neler Yapmalısınız? Tugrul Demir
Bu içerik 318 kez okundu.

 

İlgi Çekici Videolar Çekmek

Youtube'da video izlerken karşınıza çıkan videolar arasında sıradan olanlara dönüp kimse bakmaz, bu videoları açsa da video tamamlanmadan çıkış yapar. Bu sebeple, herhangi bir sebeple kanal oluşturmuş olan kişiler bu işe sıradanın dışına çıkarak başlamalıdır. Bu sayede ilgi çeken videolar sayesinde beğeni oranı da hızlıca artar. Her yerde sıkça bulunan şeyleri görüntüleyen birisi elbette izlenmeyecek ve videoları da beğenilmeyecektir.

16 yaşındaki bir çocuk köyünde bulunan ve isimlerini dahi bilmediğimiz bazı hayvanları görüntüleyerek çok yüksek bir aboneye ulaşmış ve videoları ciddi bir beğeni kazanmıştır. Çünkü, hem görüntü kalitesi, hem vermiş olduğu bilgiler her yerde bulunamayacak cinsten olduğu için sıradanın dışına çıkmayı başaran bir kanal olmuştur.

Oyun Videoları Çekerek Beğeni Arttırma

Youtube gençlerin ve çocukların çok fazla kullandığı bir platformdur ve bu şekilde yüz binlerce genç insan sevdiği oyunlar ile ilgili videoları takip eder. Bu şekilde, sevdikleri oyunlarla ilgili taktikler, hileler ya da çeşitli yöntemler öğrenmek adına oyun videolarını izlerler. Bu sayede, popüler oyunlarla aranız iyiyse oyun videoları çekerek yüksek bir beğeni elde etmeniz mümkündür.

Video Çekerken Enerjik Olmayı Başarmak

Youtube'da popüler ya da fenomen olan ya da adına ne denilirse denilsin bir şekilde videoları izlenen, beğenilen ve kanalına abone olunan insanların ortak özelliği enerjileriyle kendilerini izletmeyi başarmış olmalarıdır. Hiç kimse karşısında ağır ağır konuşan, pek ilgi çekici bir sohbeti olmayan kimsenin videosunu izlemek istemeyecektir.

Bunun için mümkün olduğunca güler yüzlü ve espritüel olmayı başarabilmek, abonelerin yorumlarına göre hataları düzeltmek çok önemli hususlardır. Bu açıdan önerilerimiz arasında, Youtube'da başarıyı yakalayanların videoları da izlenerek nasıl kısa sürede beğeni sayısını arttırdıklarını, sizden farklı olarak ne yaptıklarını öğrenmek mümkündür.

Farklı Türde Videolar Çekebilmek

Beğeni sayısını arttırmak isteyen birisi farklı alanlara ilgi duyarak onları ekrana yansıtabilmelidir. Bir gün futbol konuşan birisi diğer gün vizyona yeni giren bir filmi yorumlayabilmelidir. Bu şekilde hem izleyenlerin genel kültürü yükselecek ve farklı alanlarda bilgi sahibi olacak hem de izlediği videoları beğenerek üst sıralarda görünmesini sağlayacaktır.

Gündemi Takip Edebilmek

Youtube'da video çeken birinin ülke ve dünya gündeminde öne çıkan konularda bilgi sahibi olması önemlidir. Bu gündem konusu sadece haberlerle sınırlı olması anlamına gelmiyor. Çekilen videonun türü her ne ise o konuda yeni trendler mutlaka takip edilmelidir. Örnek olarak, makyaj konusunda video çeken birisi önemli markaların yeni ürünlerini kanalına taşıyarak beğeniler kazanması mümkün hale gelir. Bu açıdan, yeni trendler, popüler konular, ülke gündemi gibi önemli meseleler muhakkak videoların konusunu oluşturmalıdır. Bu sayede gündemi yakından bilen ve yorumlamayı başarabilen birisi daima beğenileri de toplayacaktır.

Öğrencilere Hitap Ederek Beğeni Kazanmak

Öğrenciler derslerinde anlamadığı konuları artık Youtube üzerinden takip ediyor ve sevdiği hocaların kanallarına abone oluyor. Bu şekilde, en çok izlenen video kategorisinde yer alan ders videoları da bir öneri olarak sunulabilir. Eğer dersler konusunda bir uzmanlık alanı yok ise ders çalışma taktikleri gibi farklı video konularıyla öne çıkmak mümkündür.

Edebiyata ilgisi olan biri iseniz mutlaka farklı türde okunan kitaplar videolarda anlatılmalıdır. Bu sayede, hem ders çalışan hem da farklı türdeki kitapları okumak isteyen birisi videoları izleyerek ön bilgi edinecek ve motivasyonu artacaktır. Youtube'un eğlenceli bir platform olmasının yanı sıra eğitici ve öğretici bir platform olduğu bu şekilde anlaşılmış olacaktır.

Beğeni sayısın arttırmanın bir diğer yolu olarak da üniversite bölümleri ve meslekler hakkında bilgilendirici videolar çekmektir. Öğrenciler henüz karar aşamasında hangi bölüme ya da mesleğe uygun olup olmadığını araştırırken videolarınızı izlerken bilgilenmeleri sağlanacak ve beğeniler artacaktır.

Bu kategorideki videolar her zaman izlenen ve beğenilen videolar arasındadır. Çünkü herkes üniversite yaşamını, üniversite bölümlerini, burs miktarını, yurtların olanaklarını öğrenmek ister ve gittiğiniz üniversite ve bölüm hakkında bilgiler vererek videoların beğeni sayısını arttırmanız mümkündür.

Gezi Videoları Çekmek

Gezi videoları Youtube'da en çok izlenen video türleri arasındadır ve herkes gidilmek istenen yere dair deneyimlerini paylaşan birisini izlemek ister. Bu şekilde, Türkiye'de ya da bütçe elveriyorsa dünyanın farklı ülkelerine seyahatler yaparak yaratıcı videolar çekmek ve beğeni kazanmak mümkündür.

Seyahat videoları çekerek hem oraya gitmek isteyenlere yol gösterecek, hem ekonomik otel, restoran ya da sosyal aktivitelere ilişkin bilgiler vereceksiniz, bu sayede ciddi bir takipçi sayısına ulaşmak mümkündür.

Çünkü insanlar tatil yapmayı da gezmeyi planladıkları destinasyonlara dair görsel ürünler görmek isterler ve uzun uzadıya yazılar okumaktansa bizzat orayı giderek deneyimlemiş olanların kamerasından orayı görmek isterler. Gidilen yerlerin ilgi çekici yanları ve mutfağını bilen ve farklı kültürel ve sosyal aktivitelerine dahil olan kişiler her zaman beğeni sayısını arttırabilen kişiler olacaktır.

Bu açıdan eğer bütçeye uygun geziler planlanabilir ve kaliteli bir kamerayla ilgi çeken seyahat videoları çekilebilirse videoların da beğeni sayısı yüksek olur.

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi