Yurtdışından Cep Telefonu Alacaklar Dikkat!

Yurt dışından alınan telefonlar oldukça uygun fiyata gelmesinin yanı sıra birçok sorunu da beraberinde getiriyor. İşte uzmanların gözünden yurtdışı telefonlara ait önemli detaylar..

Günümüzde cep telefonu sahibi olmayan neredeyse yok gibi. Cep telefonlarına ilgi bu kadar fazla olunca fiyatlar da bir o kadar uçuk oluyor ne yazık ki. İstedikleri cep telefonunu yüksek fiyatlarla satın alamayanların tercihi ise yurt dışı telefonları oluyor.

Yurt dışından cep telefonu almak ise Türkiye’de almaktan çok daha kolay. Bunun nedeni ise telefon fiyatlarının yurt dışında çok uygun olması. Neredeyse ülkemizin yarı fiyatına satılan yurt dışı telefonları cazip geldiği için tercih edilse de Türkiye’de kullanımı bir o kadar sıkıntılı oluyor.

MOSIAD Başkanından Uyarı Geldi

Konu ile ilgili Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İşadamları Derneği yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi’den bir açıklama geldi. Ekşi, yurt dışından uygun fiyata telefon alarak ülkemizde kullanmak isteyenleri yaşayacakları sıkıntılar konusunda uyardı.

Sıkıntıların başında telefonun kullanım zorluğu geliyor. Ülkemizde kayıt edilmeyen telefonlar ne yazık ki bir süre sonra kullanılamıyor. Kayıt için ise belirli bir harç parası yatırmak gerekiyor. Kayıt yaptırıp kullanım hakkı kazandığınız telefonunuzun ise sıfır olmasına rağmen garantisi bulunmadığı için arıza durumunda çaresiz kalıyorsunuz. Bu nedenle yurt dışından cep telefonu alırken bir kez daha düşünmenizi tavsiye ediyoruz.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı