2 Yeni Banka Açıldı! Açılışa Özel Faizsiz Kredi Veriliyor

2 Yeni Banka Açıldı! Açılışa Özel Faizsiz Kredi Veriliyor
2 Yeni Banka Açıldı! Açılışa Özel Faizsiz Kredi Veriliyor hande erol

 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından 300 milyon dolara eşdeğer Türk lirası sermayeli bir mevduat bankası Enpara Bank A.Ş'nin kurulmasına ve daha önce kurulmasına izin verilen Hedef Yatırım Bankası A.Ş ‘ye de faaliyet geçmesi için izin verildiğini Resmi Gazete’de yayımladı.

BDDK ( Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafından alınan kararlar doğrultusunda  Resmi Gazete’de yayınlanan, kurucu ortaları olan QNB Finans Faktoring A.Ş., Efinans Elektronik Ticaret ve Bilişim Hizmetleri A.Ş., Digital-Q-FS Limited, QNB Finans Portföy Yönetim A.Ş  ve QNB Finans Finansal Kiralama A.Ş. tarafından 300 milyon dolara eşdeğer olan  sermayeyle  “Enpara Bank A.Ş” isimli unvana sahip  mevduat bankası kurulması için  Kurul tarafından onay kararı verildi.

Ayrıca daha önce  kurulması için izni verilen, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun 28.04.2022 tarihli ve 10189 sayılı Kurul Kararı karşılığında Hedef Yatırım Bankası A.Ş’ye de faaliyete geçmesi için alınan kararla r doğrultusunda onay verildi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafınca alınan diğer bir karara göre de kurucu ortakları Deniz Devrim Cengiz, Erkan Kilimci, Ali Kürşad Bostan, Murat Öztürk, Bülent Tekmen, Muhammed Furkan Ünsal  Türkiye’de 2 milyon Türk lirası kuruluş sermayesi ile  Colendi Bank A.Ş adına sahip olan dijital bir mevduat bankasının kurulması için onay verildi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor