3. Uluslararası İthalat Fuarı’nda 72 milyar dolarlık anlaşma imzalandı

4 Kasım’da kapılarını açan dünyanın ithalat temalı tek fuarı olan 3. Çin Uluslararası İthalat Fuarı (CIIE) dün sona erdi. Çin Uluslararası İthalat Fuarı Başkan Yardımcısı Sun Chenghai, CIIE’nin kapanışı için bugün düzenlenen basın brifinginde, Covid-19 salgınının hala küresel boyutta yayılmasına rağmen, tüm tarafların CIIE’de iş birliği yapma niyetinin hiç azalmadığını belirtti.

3. Uluslararası İthalat Fuarı’nda 72 milyar dolarlık anlaşma imzalandı
3. Uluslararası İthalat Fuarı’nda 72 milyar dolarlık anlaşma imzalandı Tugrul Demir
Bu içerik 454 kez okundu.Sun, bir yıllık bazda, amaçlanan anlaşmaların değerinin, önceki fuara göre yüzde 2,1 artışla 72,62 milyar dolar olarak gerçekleştiğini kaydetti. Sun’a göre, “Yeni Çağ, Ortak Paylaşımlı Gelecek” temasını benimseyen 3. CIIE’de salgın önleme ve kontrolü ile fuar çalışmaları koordineli bir şekilde ele alınarak verimli meyveler elde edildi.

Yaklaşık 360 bin metrekare olan fuarın toplam sergi alanı, bir öncekinden yaklaşık 30 bin metrekare daha büyük. Birçok ülke ve bölgeden katılımcılar, çok sayıda yeni ürün, yeni teknoloji ve yeni hizmetleri fuara getirdi. Fuar kapsamında 101 etkinlik düzenlendi, fuara yaklaşık 400 bin profesyonel ziyaretçi başvurdu, 3 binden fazla yerli ve yabancı gazeteci fuarı takip etti.
 
Bu yılki CIIE'de 411 yeni ürün, yeni teknoloji ve yeni hizmetin sergilendiğine dikkat çeken Sun Chenghai, Fortune 500 şirketlerinin yaklaşık yüzde 80'inin CIIE'ye birden fazla kez katıldığını, sergi düzen seviyesinin iyileştirildiğini ve özel dekorasyon oranının yüzde 94'e ulaştığını dile getirdi. Sun, pek çok ulusal bakanlığın vergi teşvikleri, uygun gümrük işlemleri ve pazara erişim gibi destekleyici politikalar uygulamaya devam ederek katılımcılara daha fazla fayda sağladığını da belirtti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!