Alperen Doğru İlandayım projesini anlattı

Alperen Doğru İlandayım projesini anlattı

Alperen Doğru  İlandayım projesini anlattı
Alperen Doğru  İlandayım projesini anlattı Tugrul Demir
Bu içerik 1453 kez okundu.

 

              Birçok kişi arabasını satacağı zaman internet üzerinden alışılmış birkaç uygulama üzerinden satar. Fakat son zamanlarda online olarak alternatif ilan yöntemleri de oluşmaya başladı. Günümüzde modadan alışverişe yemek dünyasından ticarete kadar birçok sektörde sahip olduğu kitle sebebiyle ön plana çıkan Instagram, son zamanlarda araç satımında da adından söz ettirmeyi başardı. 

 

''Instagram'da araba satış sayfaları arasında en etkili sayfa olarak gösterilen @ilandayim sayfasının kurucusu Alperen Doğru ile bu girişimi ile ilgili konuştuk.

 

İnsanlar instagramdan araba satma işine sıcak bakıyor mu ?

Tabiki başlarda önyargı ile yaklaşan takipçimiz çok oluyordu fakat zaman içinde sayfamız aracılığıyla yaptığımız satışlar ve bu satışları takipçilerimiz ile paylaşmamız güven ortamı oluşturdu. Şuan satılmayan araç sahipleri bile etkileşimden ve geri dönüşlerden çok memnun olduklarını söylüyorlar.

 

İlandayım olarak sadece instagramda mı aktifsiniz ?

Hayır, instagramda paylaşılan tüm ilanlarımız otomatik olarak Facebook sayfamızda da paylaşılarak instagram kullanmayan orta yaş üstü kitleye ulaşmak hedefleniyor. Ayrıca instagramdan bağımsız olarak yürüttüğümüz ilandayim.com internet sitemizden ücretsiz ilan verme olanağı da sunuyoruz.

İlan sitelerine göre artısı nedir ?

Bütün ilanlar marka model gözetmeksizin tüm takipçilerimizin önüne çıktığı için aklında olmamasına rağmen uygun bulunan bir araç potansiyel alıcının anasayfasına düştüğü için ilgilenebiliyor. İlan sitelerinde detaylı filtreleme sonucu ortalama bir ilan 200 - 1500 görüntülenme alırken paylaşılan bir ilan sadece instagram sayfamızda ortalama 50 binin üzerinde görüntülenme alıyor.

 

Sayfanız üzerinden satış oranları nasıl ?

Son 1 senede 300den fazla araç sayfamız aracılığıyla satıldı ve bu satışları ilan sahibinden izin alarak şeffaf bir şekilde sayfamız takipçileri ile paylaşıyoruz.

 

Instagram: https://www.instagram.com/ilandayim/

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi