Antrenör Uğur Çetin ; Akdeniz Diyeti Hakkında Herşey…

Antrenör Uğur Çetin ; Akdeniz Diyeti Hakkında Herşey…
Antrenör Uğur Çetin ; Akdeniz Diyeti Hakkında Herşey… hande erol
Bu içerik 130 kez okundu.

Antrenör Uğur Çetin ; Akdeniz Diyeti Hakkında Herşey…

Akdeniz diyeti, Akdeniz bölgesindeki ülkelerin geleneksel beslenme alışkanlıklarından esinlenen bir diyet programıdır. Bu diyet, zeytinyağı, taze sebzeler, meyveler, baklagiller, tam tahıllı ürünler, balık ve az miktarda kırmızı et, süt ürünleri ve şarap gibi besinleri vurgular.
Akdeniz diyeti, yüksek lif, antioksidan, vitamin ve mineral içeriği ile sağlıklı bir diyet olarak kabul edilir. Bu diyet, kalp sağlığını koruma, kanser riskini azaltma, kan şekeri kontrolünü sağlama ve yaşlanmayı yavaşlatma gibi birçok faydası olduğu öne sürülmektedir.
Bu diyet ayrıca, yağ tüketimindeki sınırlandırmalarla birlikte kalp sağlığına olumlu etkisi olan tekli doymamış yağ asitlerinin kaynağı olan zeytinyağı gibi sağlıklı yağları da içerir. Ayrıca, balık ve deniz ürünleri gibi omega-3 yağ asitleri açısından zengin yiyecekler de önerilir.
Akdeniz diyeti ayrıca, fast food, işlenmiş gıdalar, şekerli içecekler, kırmızı et ve doymuş yağ içeriği yüksek yiyeceklerin tüketimini kısıtlar.
Akdeniz diyeti, uzun vadeli bir yaşam tarzı değişikliği olarak benimsenmelidir. Ancak, herkes için uygun olmayabilir. Özellikle, süt ürünlerine veya balığa karşı alerjisi olanlar, yüksek miktarda balık tüketimi için tıbbi bir kısıtlama olanlar veya belirli bir diyet programına başlamadan önce doktoruna danışması gerekenler için önerilmez.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!