Apple ürünlerini bekleyen büyük tehlike

Apple ürünlerini bekleyen büyük tehlike
Apple ürünlerini bekleyen büyük tehlike hande erol
Bu içerik 216 kez okundu.

Apple, teknolojik ürünler söz konusu olduğunda hiç kuşkusuz dünyanın en iyileri arasında gösteriliyor. Şirket, tanıttığı ürünlerle birçok kişi tarafından teknolojinin yönünü belirleyici unsur olarak görülüyor. Ancak şirket, önemli bir tedarik sıkıntısı içerisine girebilir.

Dünyanın en büyük sözleşmeli elektronik üreticisi Foxconn, Apple ve Samsung gibi şirketlerin en önemli tedarikçisi konumunda. Teknoloji devleri için önemli bir yere sahip olan elektronik üreticisinin başı, koronavirüs salgını ile dertte. Foxconn, Çin’in Shenzhen kentindeki üretim hattını durdurdu. Bölge yetkilileri, artan koronavirüs vakaları nedeniyle Foxconn’un Longhua ve Guanlan fabrikalarında karantina kararı aldı.

Çin’in Shenzhen kenti, teknolojisi açısından önemli bir yere sahip. Şehir, Samsung ve Apple’ın tedarikçisi olan Foxconn’un yanı sıra Huawei, Tencent ve Oppo gibi birçok teknoloji şirketinin de merkezi konumunda. Öyle ki bölgede yayılacak bir salgın, teknoloji dünyasında büyük bir aksaklığa neden olabilir. Yetkililer, bu yüzden önlemleri sıkı tutuyor. Çin hükümeti, karantina kararını şu sözlerle açıkladı.

Çin, büyüyen bir Covid-19 salgınını durdurmak için 17,5 milyon Shenzhen sakinini Pazar günü en az bir hafta boyunca kilit altına aldı. Tüm otobüs ve metro sistemleri kapatıldı, temel hizmetleri sağlayanlar dışındaki işletmeler kapatıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!