Apple’ın Elektrikli otomobil hamlesi

Apple’ın Elektrikli otomobil hamlesi
Apple’ın Elektrikli otomobil hamlesi hande erol
Bu içerik 286 kez okundu.

Apple, yakın gelecekte elektrikli otomobil sektörüne girmeyi hedeflediğini artık gizlemiyor. Zira ortaya çıkan patent başvuruları sayesinde, zaman içerisinde büyük bir değişim olacağı tahmin edilse de şirketin şu anda aklında bulunan Apple Car tasarımını görüyoruz. Ancak ortaya çıkan haberlere göre şirketin en büyük iş ortakları, piyasaya girme konusunda elini çabuk tuttu.

Apple tarafından iPhone’ların montajı için görevlendirilen Tayvan merkezli Foxconn, 2023 yılı sonuna kadar Kuzey Amerika’da elektrikli otomobil piyasasına gireceğini ve ilk aracın da yakın gelecekte çıkacağını söyledi. Hatta gerekli onayı geçtiğimiz yıl aldığını fakat tesis için uygun konumu belirlemek için ABD ve Meksika’da yapılan çeşitli araştırmaların pandemi sebebiyle uzun sürdüğünü belirtti.

DigiTimes Asia tarafından gündeme getirilen iddialara göreyse Apple, ilk otomobil modelini önümüzdeki bir iki yıl içerisinde (muhtemelen 2025 yılına kadar) seri üretime hazır hale getirecek. Ancak henüz prototipin test aşamasına gelmediği belirtiliyor.

Ayrıca, bu iddialarla birlikte Foxconn’un Apple Car tedarik zincirinde olmayacağı ve tamamen kendi şirketine odaklanarak aslında rakip olacağı söyleniyor. Bu noktada Apple’ın Hyundai ve Magna International ile masaya oturduğu belirtiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!