Apple'ın yeni planı

Apple'ın yeni planı
Apple'ın yeni planı hande erol

Apple, artık kendi işlemcilerini kendi üreten bir şirket olma yolunda. Şirket, bu hedef kapsamında ARM tabanlı, Apple Silicon M serisi işlemcilerini Mac modellerinde kullanmaya başladı. Şimdi ise Apple'ın yeni bir adım atması söz konusu olabilir. Çünkü Cupertino merkezli teknoloji şirketinin daha fazlasını istediği aktarılıyor.

Apple, kablosuz bağlantı (Wireless) çipi üretimine odaklanacak yeni bir ofis kuruyor. Habere göre, Apple, şu anda Broadcom, Skyworks ve Qualcomm gibi şirketlerden tedarik edilen parçaların yerini alabilecek bileşenler geliştirmek için böyle bir adım atıyor. Şirketin, Güney Kaliforniya'daki ofiste çalışması için mühendisleri işe aldığı kaydediliyor.

Apple, üçüncü taraf tedarikçilere olan bağımlılığını azaltmak istiyor gibi görünüyor. Apple'ın bir 5G modem çipi geliştirdiği daha önce söylenmişti. Böylece şirket, Qualcomm'dan 5G modem tedarik etmeyi bırakabilecek.

Güncel söylentiler, Apple'ın modeminin 2023'teki iPhone modellerinde kullanabileceğini gösteriyor, bu nedenle iPhone 14 serisinde olmasa da iPhone 15 serisinde Apple üretimi 5G modemleri görebiliriz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor