Beklenen Twitter hamlesi

Beklenen Twitter hamlesi
Beklenen Twitter hamlesi hande erol

Dünyanın en zengin insanlarından Elon Musk, belirli aralıklarla gündeme gelmeye devam ediyor. Son zamanlarda Twitter’dan Vladimir Putin’i kafes dövüşüne çağırmasıyla ve Covid-19 ile ilgili yaptığı kafa karıştıran paylaşımlarla adından sıkça söz ettiren iş insanı, son olarak sıklıkla kullandığı sosyal medya platformu Twitter ile ilgili kritik bir hamle yaptı.

Elon Musk, sosyal medya platformları arasından en çok Twitter’ı tercih ediyor. Özellikle buradan yaptığı kripto paralarla ilgili paylaşımlarla gündeme gelen iş insanı, bir süre önce platformun hisse ortağı oldu. Bloomberg, Elon Musk’ın Twitter’dan pasif hisse satın aldığını duyurdu.

ABD Menkul Kıymetler Borsası Güvenlik ve Değişim Komisyonu’na göre Elon Musk, 14 Mart 2022‘de Twitter Inc’den yüzde 9,2’lik pasif hisse aldı. Dosyada Musk’ın 73.486.938 ortak hisseye sahip olduğu açıklanırken, bu gelişmenin ortaya çıkması sonrası Twitter hisselerinde gözle görülür bir artış yaşandı.

Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda Twitter’ın ifade özgürlüğüne bağlı kalıp kalmamasıyla ilgili bir anket düzenlemişti. Bunun ardından takipçilerine konuya ilişkin bazı sorular da soran iş insanı, platformun algoritmasındaki fiili önyargı nedeniyle yeni bir platform kurabileceğinin sinyallerini vermişti. Musk’ın Twitter’da 80 milyonun üzerinde takipçisi olduğunu da belirtelim.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor