Bir devrin sonu

Bir devrin sonu
Bir devrin sonu hande erol
Bu içerik 165 kez okundu.

Bugün ortaya çıkan bir rapora göre Nikon, DSLR fotoğraf makinelerini geliştirmeyi bırakıyor. Bunun yerine artık yalnızca aynasız modellere odaklanacak. Zaten 2 yıl önce 2020’nin Haziran ayında satışa çıkan D6 modeli de karşımıza çıkan son aynalı kameraydı. Bu nedenle alınan bu karar şaşırtıcı olmadı.

Nikon, bahsetmiş olduğumuz gibi DSLR ar-ge merkezinin kepenklerini açmamak üzere indiriyor. Fakat bu cihazların üretiminin duracağı ve piyasadan çekileceği anlamına gelmiyor. Zira D6 ve D3500 gibi popüler modellerin üretimi ve satışı devam edecek. Ancak bu makinelerin yeni nesilleri gelmeyecek.

Fakat son yıllarda aynasız kameraların fiyatlarının uçuk seviyelerden düşerek DSLR’a yaklaşması nedeniyle satışların büyük bir kısmı o tarafa yöneldi. Yani eskiden yapılan satışlarda pastadan büyük dilim DSLR’a düşüyordu. Ancak artık aynasız modeller neredeyse tüm pastayı almış durumda.

Hal böyle olunca Nikon da aynalılar için ar-ge faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Fakat belirttiğimiz gibi hala küçük de olsa bu tarafa yönelik bir talep mevcut. Bu nedenle 2020 yılında piyasaya çıkan cihazların üretimi bir süre daha devam edecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!