Bu Uygulama Araç Bakımını İzliyor

Araçların bakımını takip etmek çok fazla düzen isteyen özel bir iş. Sık bir şekilde karşılaşılan problemlerin teşhisi ve de hangi parçaların değiştirilmesinin gerekli olduğunun bilinmesi amacıyla aracı servise götürmek mecburiyetinde kalmaktayız.

Bu Uygulama Araç Bakımını İzliyor
Bu Uygulama Araç Bakımını İzliyor
Bu içerik 867 kez okundu.

Araçların bakımını takip etmek çok fazla düzen isteyen özel  bir iş. Sık  bir şekilde karşılaşılan problemlerin teşhisi ve  de hangi parçaların değiştirilmesinin gerekli olduğunun bilinmesi amacıyla aracı servise götürmek mecburiyetinde kalmaktayız. Fakat bir araç bakımını izlemekte olan akıllı telefon uygulaması bunu yapabiliyor olsa nasıl olurdu?

MIT'ın araştırmacıları, türlü teşhis sistemlerini kullanıp otomobil tarafından üretilmekte olan sesleri ve de  titreşimleri analiz edip elde etmiş bulunduğu bilgilerle birleştirerek problemleri teşhis etme yeteneğine sahip akıllı telefon uygulamasını resmi bir şekilde geliştirdi. Uygulamanın temel  olan fikri, yaklaşmakta olan bulunan problemleri ile alakalı olarak sürücüyü  daha önceden uyarmaktır. Araştırmacılar ise, uygulamanın senede 125 dolar tutarında tasarruf sağlayabilecek olduğunu ve aracın performansını da çoğaltabilecek olduğunu belirtiyor.

Araştırma ekibinin üyeleri arasında yer alan Siegel, günümüzdeki akıllı telefonlarının duyarlılığının çok yüksek bir seviyede bulunduğunu söyledi. Öte yandan geliştirmiş oldukları tanımlama sisteminde doğruluk payının %90 seviyesinde bulunduğunu da açıkladı.

Bu tipte bir uygulama geliştirebilmek amacıyla araştırma ekibi, hiç bir arızası olmayan ve çok fazla arızası bulunan türlü araçlardan verileri topladı. Arızalı ve de  arızasız durumdaki araçlardan toplanmış olan veriler uygulamanında ana kaynağı haline geldi.

Herkes tarafından kullanılabileceği açıklanan ticari sürümün 1 sene içinde piyasaya sürülecek olması bekleniyor. Meraklılar içinde test maksatlı olarak uygulamanın prototipi 6 ay içerisinde çıkacak.

uygulama araç bakım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!