Burun Estetiği Ameliyatı ve Yöntemleri

Burun Estetiği Ameliyatı ve Yöntemleri

Burun Estetiği Ameliyatı ve Yöntemleri
Burun Estetiği Ameliyatı ve Yöntemleri Tugrul Demir
Bu içerik 344 kez okundu.

 

Burun estetiği son dönemin en sık tercih edilen cerrahin operasyonlarından bir tanesi olma özelliğini gösteriyor. Bu nedenle burun estetiği hakkında merak edilenlerde günden güne artıyor. Ameliyatın ne kadar sürdüğü ve iyileşme süreci ise e merak edilenler olma özelliğini yaşıyor. Bununla beraber merak edilen diğer nokta ise burun estetiği fiyatları.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Nedir?

Teknolojinin son derece hızlı bir şekilde gelişmesi, estetik amaçlı cerrahi operasyonlarında önünün açılasında da ciddi rol oynadı. Teknolojinin sağlamış olduğu diğer katkı ise ameliyatın başarı oranını arttırması oldu. Estetik amaçlı yapılan cerrahi operasyonların en sık tercih edileni ise burun estetiği. 

 

Öncelikle belirtmek gerekir ki bu burun estetiği halk arasında bilinen adıdır. Bu cerrahi operasyonun tıp jargonundaki adıysa Rinoplastidir. Bu operasyonun yapılması amacı se genel olarak bu fonksiyon kayıplarının giderilmesi ve deformenin onarılması için tercih edilir.

 

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Burun kişinin genel görünüşünü etkileyebilecek bir konumda bulunur. Bu nedenle taleplerinizi kafanızda taleplerinizi net bir şekilde netleştirilmeli ve doktora net bilgiler sunulmalıdır. Günümüzde özel görüntüleme teknikleri ile burnun operasyon sonrası halini görebilmekte mümkündür. Bu sayede hastanın operasyon sürecince kendini daha rahat hissetmesini sağlamak amaçlanır.

Burun estetiği fiyatları ameliyatlarında çoğunlukla genel anestezi kullanılır. Ancak bunun ucuna yapılacak olan mini operasyonlarda ise lokal anestezi fazlasıyla yeterli olmaktadır. Burun estetiği ameliyatı iki yöntem ile yapılır.

Açık Rinoplasti: Bu yöntemde iki burun deliği arasına küçük bir kesi atılmak suretiyle operasyon gerçekleştirilir. Bu kesik doktorun daha rahat bir şekilde çalışması için son derece önemlidir. Bunun yanında iyileşme süreci daha uzundur.

Kapalı Rinoplasti: Bu burun estetiği yöntemi, küçük değişikliklerde tercih edilmekle beraber iyileşme süreci diğer yönteme nazaran çok daha kısadır. Bu yöntem herhangi bir iz kalma ve enfeksiyon kapma olasılığı düşük olması nedeniyle doktorlar tarafından sıklıkla tercih edilir.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Yasal yaş sınırı olan 18 yaşını dolduran her bireye cerrahi müdahaleye engel bir durum olmadığı sürece uygulanabilir. Yarık burun, yarık damak, burnun şeklinde doğumdan beri süre gelen bozukluk olması durumunda, şekil bozukluklarında ve burun kırıkları gibi sorunlarda burun estetiği cerrahi işlemi uygulanabilir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

ilk günlerde uyumak için yüksek bir yastık tercih edilmesi oldukça önem arz eder. Bununla birlikte burun temizliği için verilen sprey ve diğer ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalı ve aksatılmamalıdır. Bununla birlikte aşırı yüz mimiklerini zorlayan hareketlerden de ciddi ivedilikle kaçınılması gerekir.

Burun (Rinoplasti) Estetik Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

Burun estetiği ameliyatları genellikle hasta ağrı ve sızı çekebilir. Bu durumu dikkate alınarak hastalar anestezi etkisindeyken doktorlar ağrı kesicileri hastaya uygulayabilir. Daha sonraki süreçte ise doktor tarafından önerilen ilaçların düzenli olarak kullanımı doku iyileşmesinin hızlandırılması ve ağrıların hafiflemesi için büyük önem arz eder.

İstanbul da Kaç Gün Kalmalı ve Kaç Gece Hastanede Kalmalıyım?

Estetik ameliyatından sonra her şey yolunda gittiği takdirde hastanede kalmanıza gere yoktur. Doktorunuz tarafından sizin için belirlenecek olan saatte taburcu olabilirsiniz.

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur?

Her şeyin yolunda gittiği bir operasyon sonrası hastanın uzun zaman müşade edilmesine gerek kalmaz. Hasta genellikle 6 ya da 7 saat içinde taburcu edilebilir.

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur Mu? Morluk ya da Şişkinlik Olur Mu?

Burun estetiği ameliyatı sonrasında ağrı şişkinlik ve morluk sık karşılaşılan durumlar olmakla beraber semptomların şiddeti kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Ağrı için doktor tarafından verilen ağrı kesiciler aksatılmadan kullanılmalıdır.

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Yapılacak olan işleme göre fiyat değişiklik gösterecektir. Burun estetiği fiyatları konusunda net bir fiyattan söz etmek mümkün değildir.

https://www.seckinulusoy.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi