Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler Tugrul Demir
Bu içerik 485 kez okundu.

 

Estetiğin bu kadar önem kazandığı bir dönemde burun estetiği mutlaka rastladığınız bir kavramdır. Sektörde rinoplasti olarak da anılan burun estetiği birçok sebepten dolayı yaptırılabilir. Bazı insanlar burun kemerini düzleştirmek için yaptırırken kimileri de burun deliklerindeki sorunu gidermek ister. Estetik kaygıların yanı sıra sağlık sorunları da burun estetiği için sebep olarak gösterilebilecek bir faktördür. Bu sebeple rinoplastiyi sadece estetik kaygı açısından değerlendirmek doğru olmaz.

Burun Estetiği Nedir?

Birtakım kontrollerden sonra burunda değişim yapılmasına burun estetiği denir. Burun estetiği yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. Daha önce hiç burun estetiğiyle ilgili görüşme yapmadıysanız cerrahları araştırmanız şarttır. Kimileri rinoplasti cerrahını araştırmadan estetik operasyon yaptırdığı için beklenmedik sorunlar yaşıyor. Sorunsuz ve başarılı bir operasyon için araştırma yapmayı unutmayın.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Burunda travmaya sebep olabilecek kadar büyük bir bozukluk varsa rinoplasti uygulanabilir. Sağlık sebebiyle burun estetiği yaptıranların sayısı da bir hayli fazladır. Nefes sıkıntısı yaşayan bireyler burun estetiği fiyatları hakkında bilgi edinip operasyon yaptırır. Ameliyatın süresi genelde bir saattir ve oluşan yaralar burnunuzun içinde kalır. Operasyon hakkındaki detaylı bilgileri cerrahla görüşme esnasında sorarsanız burun ameliyatında içiniz rahat olur.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Burun estetiğinin açık, kapalı, piezo, tip, sekonder, lazer ve profiloplasti gibi çeşitli yöntemleri mevcuttur. Açık rinoplastinin avantajı kesinin burnunuzun görünmeyen kısımlarından oluşturulmasıdır. Fakat kapalı burun ameliyatından daha uzun sürer. Cerrahınız yaptığı kontrol sonrasında size uygun operasyon yöntemini belirler. Burun estetiği yöntemleri ve burun estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgileri cerrahınızdan öğrenebilirsiniz. Böylece nasıl durumlarla karşılaşacağınızı bilmiş olursunuz.

Burun Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Sağlıklı ve şartlara uygun olan her birey burun estetiği fiyatları araştırması yaptıktan sonra rahatlıkla operasyona girebilir. Temel şartlardan biri estetik yaptırmak isteyen bireyin kemik gelişiminin tamamlanmış olmasıdır. Bunun için de genelde 18 yaşından küçük kişilere burun ameliyatı yapılmaz. Ancak söz konusu sağlık sorunuysa çözüm yolu olarak 18 yaşından küçük bireylere de rinoplasti uygulanabilir.

Burun Ameliyatı Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Burun ameliyatı olmadan önce kesinlikle cerrahınızla görüşüp operasyon için uygun olup olmadığınızı öğrenin. Yapılan kontroller bu konuda size bilgi verecektir. Eğer burun ameliyatı için uygunsanız operasyon önce cerrahınızın söylediği ilaç ve benzeri ürünlerden tüketmemelisiniz.

Bu sebeple burun ameliyatı fiyatları haricinde operasyondan önce yapmanız ve yapmamanız gereken şeyler hakkında da görüşmelisiniz. Aksi takdirde yanlış yaptığınız bir davranış kanama, şişme ve morarmaya sebep olabilir.

Burun Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Rinoplasti olduktan sonra koşu gibi kendinizi yoracak aktivitelerden uzak durmalısınız. Aynı zamanda yüzmeniz de burun ameliyatı sonrasında yapacağınız riskli davranışlar arasında yer alır. Burnunuzu silmek ameliyattan sonra riskli bir davranış olacaktır. Ayrıca bir şeyi aşırı çiğnememelisiniz. Cerrahınız büyük ihtimalle burun ameliyatı fiyatları hakkında bilgi verirken aynı zamanda operasyon sonrası birtakım mimik hareketleri yapmamanız konusunda sizi uyaracaktır.

Burun Estetiği Fiyatları

Çoğu insan cerrahla görüşürken burun estetiğinin fiyatları hakkında da bilgi edinmek ister. Çünkü cerrah sayısı giderek arttıkça estetik için istenen fiyatlarda da değişkenlik söz konusudur. Durum böyle olunca insanlar bütçesine uygun estetik cerrahlarla anlaşmayı uygun bulur.

Fakat bilinmesi gerekir ki söz konusu estetik olunca sadece fiyat aralıklarını düşünerek hareket etmek büyük risktir. Olası bir sorun yaşamamak için burun ameliyatı fiyatları haricindeki kalite, cerrahın başarı ve deneyimi gibi konulara da dikkat etmelisiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!