Burun Estetiği Yaptırmanın Önemi

Burun Estetiği Yaptırmanın Önemi

Burun Estetiği Yaptırmanın Önemi
Burun Estetiği Yaptırmanın Önemi Tugrul Demir
Bu içerik 231 kez okundu.

 

Burun estetiği son yılların en önemli estetik operasyonlarından biri haline gelmiştir. Çünkü yüzün merkezinde bulunan burun ilk dikkat çeken organdır. Dolayısıyla doğuştan ya da sonradan meydana gelen şekilsel bozukluklar hem sağlık açısından hem de estetik olarak kişileri olumsuz etkiler.

Burun kemiğinin çıkık bir görüntüye sahip olması, burun ucu düşüklüğü ve burnun yana doğru geniş olması gibi durumlarda burun estetiği tercih edilir. Günümüzde bu işlem gelişen teknolojik cihazlar ve işlemler sayesinde daha kolay uygulanıyor. Bu nedenle burun estetiği ile birlikte burun estetiği fiyatları da merak edilen konuların başında geliyor.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Nedir?

Cerrahi bir işlem olan burun estetiği burnun yeniden şekillendirilmesi ve yüz hatları ile uyumlu olması işlemidir. Plastik cerrahlar tarafından uygulanan burun estetiği ameliyatı burnun şekilsel bozukluğu ve hastanın beklentisi doğrultusunda planlanır. Burun eğrilikleri kimi zaman nefes almayı zorlaştırırken kimi zaman ise estetik kaygıya neden olur.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Rinoplasti cerrahın vereceği karar doğrultusunda iki farklı şekilde uygulanabilir. Açık rinoplasti ve kapalı rinoplasti şeklinde. Açık rinoplasti cerrahın işini kolaylaştırırken burun bölgesinde dikiş izi bırakır. Kapalı rinoplasti de ise tam tersi bir şekilde burun içerisinden hareket edilerek buruna şekil verilir. Böylece burunda herhangi bir iz görünmez.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Güzel bir buruna sahip olmayı isteyen her birey burun estetiği yaptırabilir. Özellikle burunda genetik olarak şekilsel bozukluğun var olması ya da herhangi bir kaza sonucu burnun zarar görmesi gibi durumlarda burun estetiği tercih edilir. Burun estetiği yaptırmak isteyen kişiler uzman cerrahla yapılan ön görüşme sırasında burun estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirler.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiği ameliyatı sonrası hastanın 3-4 gün boyunca oturur bir şekilde uyuması tavsiye edilir. Şişlik ve morluklara karşı buz uygulaması tercih edebilir. Ameliyat sonrası hapşırma ve tıksırma gibi ani hareketlerde dikkatli davranması gerekir.

Burun (Rinoplasti) Estetik Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

Burun ameliyatı sonrası hastanın dinlenerek zaman geçirmesi gerekir. Çünkü bu durum iyileşme sürecini hızlandırır. Burnun tam olarak istenilen şekli alması 1 yıl gibi bir zaman dilimini alabilir.

İstanbul da Kaç Gün Kalmalı ve Kaç Gece Hastanede Kalmalıyım?

Medikal estetik işlemlerinin profesyonel anlamda uygulandığı İstanbul’da burun estetiği olmak isteyen hastalarına önceden gelmesi ve burada uzman desteği alması gerekir. Çünkü burun estetiğinde doktor seçimi son derece önemlidir. Bu nedenle ameliyattan en az 1 hafta önce İstanbul’da olmak gerekir. Genel anestezi altında uygulanan rinoplasti ameliyatı sonrası hastalar 1 gece hastanede bekletilir ve taburcu edilirler.

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur?

Burun estetiği ameliyatı sonrasında hastalar bir gece boyunca takip edilir. Dolayısıyla herhangi bir yan etki görülmediği takdirde hasta ertesi gün taburcu edilir.

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur Mu? Morluk ya da Şişkinlik Olur Mu?

Burun estetiği sonrası çok fazla şiddetli ağrı olmasa da hafif ağrılar görülür. Bu nedenle ameliyat sonrası doktor tarafından belirlenen ağrı kesici kullanılması önerilir. Ameliyattan sonra ilk 1-2 gün morluk ve şişlik meydana gelir. Bu gibi durumlarda buz tampon uygulanabilir.

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Günümüzde burun estetiğinde kullanılan teknolojik imkânlar hasta konforunu en üst düzeyde sağlamaya çalışıyor. Bu nedenle burun estetiğinde kullanılacak teknik, hastanın genel sağlık durumu ve burundaki şekilsel bozukluklar burun estetiği fiyatları üzerinde belirleyici oluyor.

https://serifyavuz.com/burun-estetigi-rinoplasti/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi