Çamaşır Makinesi Çamaşırları Neden Deterjanlı Bırakır? Çamaşır Makinesinin Deterjanlı Bırakması Sorunu Nasıl Çözülür?

Çamaşır Makinesi Çamaşırları Neden Deterjanlı Bırakır? Çamaşır Makinesinin Deterjanlı Bırakması Sorunu Nasıl Çözülür?
Çamaşır Makinesi Çamaşırları Neden Deterjanlı Bırakır? Çamaşır Makinesinin Deterjanlı Bırakması Sorunu Nasıl Çözülür? hande erol
Bu içerik 1035 kez okundu.

Çamaşır Makinesi Çamaşırları Neden Deterjanlı Bırakır? Çamaşır Makinesinin Deterjanlı Bırakması Sorunu Nasıl Çözülür?

Çamaşır makinelerinde yıkanan çamaşırlar iyi bir yıkamadan ve ardından sıkma işleminden geçerek, %100 hijyenik hale gelir. Ancak çamaşır makinelerinin bu standart kullanımı esnasında çeşitli sorunlar görülebiliyor. Özellikle Bosch Yetkili Servisi merkezimize tüketicilerden gelen en yoğun taleplerden birisi de makinenin deterjanlı bırakmasına yönelik çözüm talepleridir.

Çamaşır makinesi yıkama programını normal şekilde tamamladığında, çıkartılan çamaşırların deterjanlı kaldığını gördüyseniz, bunu göz ardı etmemelisiniz. Zira çoğu kullanıcı, bu tip bir sorunu temel kullanıma engel teşkil etmediğinden önemsemeyebiliyor. Bu durum makinenizde ilerleyebilecek bir arızaya işaret edebileceği gibi çamaşırların kullanımının güvenli olmamasına da neden olur.

Çamaşır Makinesi Neden Deterjanlı Bırakır?

Çamaşır makinesinde yıkanan çamaşırların deterjanlı kalmasına neden olabilecek pek çok farklı etken söz konusu olabilir. Çamaşır makinesinin yıkama sonrasında deterjanlı bırakmasına neden olabilecek olasılıklar arasında;

  • Çamaşır makinesi deterjanının normal ölçüsüne oranla çok aşırı koyulması,
  • Çamaşır makinesi tamburunun çok fazla yükle doldurulması,
  • Çamaşır makinesi su tahliye kanallarında arızalanma veya tıkanma olması,
  • Çamaşır makinesinin deterjan çekmecesi arızası,
  • Su basınç seviyesinin uygun olmaması ve buna neden olabilecek sorunlar,

Şeklindeki ihtimaller söz konusu olur. Sultanbeyli Arçelik Servisi uzman teknikerlerimiz, makinenizde böylesine bir sorun yaşamanıza neden olabilecek tüm bu arıza ihtimallerini süratle değerlendirir. Değerlendirmeler neticesinde arıza kaynağı olarak tespit edilen soruna ilişkin kapsamlı müdahaleyle çözüm sağlar.

Çamaşır Makinesi Deterjanlı Bırakması Sorunun Çözümü

Çamaşır makinesinin yıkama sonrasında çamaşırları deterjanlı bırakıyor olması sorununa çözüm sağlanabilmesi mümkündür. Bu tip bir sorun makineyi kullanmanızın yanında gelen ve çözümsüz olan bir sorun değildir. Makinenizin deterjanlı bıraktığını fark ettiğinizde;

  • Makinede uygun miktarda makine deterjanı kullandığınızdan emin olmalısınız.
  • Çamaşır makinenize çok fazla çamaşır yüklemediğinizden emin olmalısınız.
  • Çamaşır makinesinde deterjanlı bırakma sorunu su tahliyesinin gerçekleştirilememesine bağlı olarak durulama fonksiyonun tam olarak işlevini yerine getirememesi bu sorunu yaşamanıza neden olur. Bu durumda uzmanlarımız tarafından makine su tahliye tıkanıklıkları ve arızaları değerlendirilir. Arızalarda ilgili parça yenisiyle değiştirilir, tıkanıklık halinde ise hızlı müdahaleyle tıkanıklık giderilir.

Çamaşır makinesinde yıkama sonrası deterjanlı kalma sorununa ilişkin kaliteli ve profesyonel çözümler için Kurtköy Arçelik Servisi merkezimizden destek alabilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!