Digital Signage Nedir?

Digital Signage Nedir?

Digital Signage Nedir?
Digital Signage Nedir? hande erol
Bu içerik 312 kez okundu.

Digital Signage Nedir?

Profesyonel ekran kullanılarak yayın yapmayı sağlayan sisteme digital signage adı verilir. Bu sistemler aklınıza gelebilecek her aladan ya da her sektörde kullanım için uygundur. Reklam verme amacı ile kullanımı yaygındır. Aynı zamanda herhangi bir konuda duyuru ya da bilgilendirme yapma amacıyla kullanılması da mümkündür.

Günümüzde broşür, afiş ve benzeri geleneksel yöntemlerin yerine kullanılabilen daha etkili ve modern yöntemlerdir. Aynı zamanda geleneksel duyuru ve reklamlara göre daha pratik olduğunu söylemekte de fayda var. Ekonomik olması ile de ön plana çıkar.

Tüm sektörlerde profesyonel bir şekilde uygulanması mümkün olan sistemlerdir. İnternet bağlantısı bulunan her yerden ekranların kontrol edilmesi ve bu ekranlarda istenilen içeriklerin yayınlanması mümkün oluyor.

Digital Signage Yazılımı

 

Cihazlarınızı uzaktan kontrol etmenizi sağlayan içerik yönetim sistemi şeklinde tanımlanabilen digital signage yazılımı, son derece profesyonel sistemlerdir. Belirtilen yazılım sayesinde hem tek bir merkezden kontrol sağlanabilir hem de birden çok noktada yönetme imkânı vardır. Farklı boyutlarda olan dijital ekranlara içerik yükleme amacıyla bu sistemler kullanılır.

Videolar, resimler, sunumlar, hareketli metinler, sabit metinler, animasyonlar ve benzeri her türlü şeyi kontrol merkezlerinden yöneterek çeşitli noktalardaki ekranlara yansıtmak mümkündür.

Merkezi yönetim imkânı sağlayan bu sistemler ile hem tek bir cihaza hem de farklı cihaz gruplarına yayın akışı planlaması gerçekleştirilebilir. Bu özellikleri ele alındığında sistemlerin ne kadar kullanışlı olduğu görülüyor.

Digital Signage Yazılımlarının Avantajları

 

Digital signage yazılımlarını kullanmak birçok özelliği ile kullanıcılara avantaj sağlar. Profesyonel olarak kullanılan bu sistemler gerek kalitesi gerekse teknolojisi ile son derece kullanışlıdır. Afiş ve benzeri reklam ürünleri için yapılan sabit maliyetlerden kurtulmayı sağlar. En önemli avantajlarından bir tanesi farklı noktalarda yer alan cihazları tek merkezden kontrol etme imkânı sunmasıdır.

Digital signage hem 7/24 yayın olanağı tanır hem de zengin içerikler ile yayın yapma fırsatı verir. Aynı anda birden çok cihazı yönetmeniz mümkün olur. Potansiyel müşterilere daha kolay ve etkili bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bütün bu avantajları ele alındığında sistemler son derece faydalı oluyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!