E-imza ile kağıtsız muhasebe mümkün

Yüzde yüz Türk sermayesi ile kurulan İnci Holding, imza süreçlerini elektronik ortama taşıdı. E-GÜVEN’in İmzala-Gönder çözümünü iş süreçlerine entegre eden İnci Holding, bankacılık işlemlerini daha düşük maliyetle, hızlı ve kolay şekilde yapıyor. İşbirliği sonrasında ödeme ve nakit yönetimine yönelik işlemlerini e-ortamda gerçekleştiren İnci Holding, onaylı işlem talimatlarını bankalara faks yerine çok daha güvenli bir platform üzerinden ulaştırıyor.

E-imza ile kağıtsız muhasebe mümkün
E-imza ile kağıtsız muhasebe mümkün
Bu içerik 894 kez okundu.

Elektronik ve mobil imza, yapılan işlemleri güvence altına alarak hız, kolaylık ve düşük maliyet avantajları sağlıyor. Teknoloji alanındaki yenilikleri takip eden şirketler, e-dönüşüme yatırım yaparak rekabette öne çıkmayı hedefliyor. Kurumların imza yükünü hafifleten ve bankacılık talimatlarının güvenle gönderilmesinde büyük kolaylık sağlayan İmzala-Gönder, iş süreçlerine verimlilik katıyor. E-GÜVEN’in İmzala-Gönder çözümünü kullanan İnci Holding, kağıt ve kırtasiye maliyetlerinden tasarruf etmenin yanı sıra ödemelere ilişkin iç kontrollerinde yüksek güvenlik, hız ve kolaylık gibi avantajlara sahip oldu.

 

Bankacılık işlemleri daha güvenilir bir platformda yapılıyor

 

Sürdürülebilir büyümenin teknoloji destekli verimlilik artışı ile mümkün olduğunu belirten İnci Holding Genel Müdürü Taner Kerman, işbirliği ile ilgili olarak: “Teknoloji desteği ile işlemlerimizi daha etkin yapabilmek ve verimlilik artışı sağlamak istiyorduk. Bu sebeple, bankacılık işlemlerinde e- imza kullanma kararı aldık. İmzala-Gönder çözümü ile her türlü ödeme ve nakit yönetimine yönelik işlemlerimizi elektronik olarak imzalıyor ve onaylı işlem talimatlarını bankalara faks yerine çok daha güvenli bir platform üzerinden ulaştırıyoruz. E-GÜVEN ile yaptığımız işbirliğini ‘kağıtsız muhasebe’ olarak tanımlıyor, otomasyon sürecinde önemli bir adım olarak görüyoruz.” dedi.

 

Yüzde 75 maliyet tasarrufu sağlıyor

 

İmzala-Gönder uygulamasının mevcut kurum içi onay uygulamalarına oranla operasyonel süreçlerde yüzde 75 maliyet tasarrufu sağladığına dikkat çeken E-GÜVEN Genel Müdürü Can Orhun, konuya ilişkin: “Ürün ve çözümlerimizle, yenilikçi uygulamalarımızla şirketlere maksimum fayda sağlayıp işlerini kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Hata payını azaltan ve iş sürecini hızlandıran İmzala-Gönder, kurumların verimliliğini yüzde 60-75 oranında artırıyor. Ürün, etkili şifreleme özelliği sayesinde internet kullanımında yetki verilmeyen kişilerin dokümanları okumasına izin vermiyor ve dokümanların gizliliğini koruyor. E-imza ve mobil imza ile entegre ürün, hukuki geçerliliğe sahip dokümanlarla rahatça ve güvenle çalışma imkanı sağlıyor. Bilgisayarın yanı sıra mobil ortamdan da girişe olanak sağlaması yöneticilerin işlerini kolaylaştırıyor.” açıklamasında bulundu.

 

 

 

Hata payını yüzde 80 oranında azaltıyor

 

Kullanıcılara formları anında kontrol edip düzeltme imkânı sunan ürün, hata payını yüzde 80 oranında azaltıyor. İmzala Gönder uygulamasıyla kâğıt ortamında oluşturulan veriler dijital ortamda saklanabiliyor. Böylece işletmeler arşiv konusuna kalıcı bir çözüm elde ediyor. Çoklu iletişim olanağı tanıyan ürün, tüm kurumlarla iletişimi tek kanalda birleştiriyor. Kurum içi sabit kullanım modeli mevcut olan İmzala Gönder, istendiği takdirde kiralanabiliyor. Bankacılığın yanı sıra kurum içinde hukuk, İK, muhasebe ve finans departmanlarında kullanılabilen ürün, bayiler arasındaki iletişimi de kolaylaştırıyor.

 

E-GÜVEN hakkında:

 

E-GÜVEN, 2003 yılında kurulan Türkiye’nin ilk ve lider elektronik sertifika ve mobil imza hizmet sağlayıcısıdır. Bireylere ve kurumlara bilgi güvenliği ve elektronik imza konusunda dünyada pazar lideri olan çözümler sunmaktadır. Kurumlara özel projeler geliştirmenin yanı sıra gelişen teknolojiye uygun kullanıcı dostu ürün ve hizmetler sağlamaktadır. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!