Ekstra özellikler için abonelik

Ekstra özellikler için abonelik
Ekstra özellikler için abonelik hande erol

Otomobiller için abonelik tabanlı özellik sunma fikrini hayata geçiren firmalardan bir diğeri BMW oldu. Daha önce test olarak başlatılan abonelik servisi, bazı ülkelerde tam erişime açıldı. Bu hizmet sayesinde, araçta olan ancak erişilemeyen özellikler abonelik yoluyla kullanılabilecek.

Temmuz ayı itibarıyla BMW, lüks özellikler için yeni bir abonelik programı başlattı. Program, BMW 3 Serisi de dahil olmak üzere bir dizi model için sunuldu. Güney Kore’de başladığı belirtilen yeni abonelik, ısıtmalı koltukları ve diğer bazı özellikleri ekstra para vererek kullanmayı mümkün hale getiriyor.

Abonelik yoluyla erişilebilen özellikler arasında güvenlik kamera bilgilendirmesi, ısıtmalı direksiyon simidi, gelişmiş sürüş asistanı ve harita güncelleme paketi gibi yazılım destekli hizmetler yer alıyor. Ayrıca ödeme yapmayan araç sahiplerinin -araba gerekli donanıma sahip olsa bile- bu özellikleri kullanamayacak.

Abonelik tabanlı özelliklerin fiyatı tartışma konusu oldu. Örneğin, uzun far yardımı ayda 8,5 dolar, ısıtmalı direksiyon simidi aylık 10 dolar ve gelişmiş sürücü destek sistemi ise aylık 308 dolardan sunuluyor.

Ancak her model için farklı fiyat etiketleri olduğunu da göz ardı etmeyelim. Örneğin, BMW’nin sürüş kayıt hizmeti i4 modelinde 100 dolar iken, i7’de ise 200 dolardan satışta. Hizmetlerin bu şekilde satılmasının araçlardaki paket sistemini bitireceğine inanılıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor