Elektrikli otomobillerdeki sıkıntılara dur diyecek

Elektrikli otomobillerdeki sıkıntılara dur diyecek
Elektrikli otomobillerdeki sıkıntılara dur diyecek hande erol
Bu içerik 156 kez okundu.

Volkswagen, dünyanın en büyük otomobil üreticileri arasında bulunuyor. Şirket, kullanıcılarına sunduğu malzeme kalitesi ve yüksek güvenlik standartlarıyla çok seviliyor. Bu sayede dünya genelinde iyi satış rakamlarına kolaylıkla ulaşabiliyor.

Volkswagen, elektrikli otomobil severleri sevindirecek yeni bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre şu anda ID.4 ve ID.3 gibi modellere ev sahipliği yapan MEB platformunun menzilinin 700 km’ye (435 mil) çıkarılacağı duyuruldu. Bu, şu anda satışta olan otomobilleri etkilemeyecek. Yapılan makyajlarla birlikte şu anda bu platform üzerinde inşa edilen modellere 700 km menzil seçeneği gelecek.

Volkswagen, 2025 yılına kadar MEB platformu üzerinde inşa edilecek ID Life ve Aero B modellerini piyasaya sürecek. Yeni güncellemeyle birlikte yeni tanıtılacak otomobiller WLTP değerlerine göre 700 km menzile sahip olacak. ABD’de EPA değerlerine göre aracın menzili 350 mil (560 km) civarında olacak.

Bu güncelleme sadece yeni elektrikli otomobillerin menzili uzatmayacak. Şu anda MEB platformundaki araçlar maksimum 125 kW hızlı şarj olabiliyor. Yeni güncelleme, araçların 200 kW hızlı şarj olmasına imkan verecek. Bu sayede hızlı şarj istasyonları aracılığıyla elektrikli otomobiller daha hızlı bir şekilde doldurulacak.

Platformda yapılacak değişikler sonucunda elektrikli otomobillerin güçlerinde de bazı değişikler olacak. Şu anda platformun en performanslı aracı 299 beygir güç üretebiliyor ve 0-100 km/saat hızlanmasını 6.2 saniyede tamamlayabiliyor. Yeni değişikliklerle birlikte araçlar 350 beygir güç üretebilecek ve 0-100 km/saat hızlanmalarını 5.5 saniyenin altında tamamlayabilecekler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!