Elon Musk açıkladı

Elon Musk açıkladı
Elon Musk açıkladı hande erol

Tesla CEO’su Elon Musk, bu ayın başlarında gerçekleştirilen Cyber Rodeo etkinliğinde yeni Robotaxi projesi hakkında ilk bilgileri verdi. Musk şimdi ise bu özel elektrikli araç hakkında şimdi daha fazla ayrıntı yayınladı. Kilometre başına en düşük maliyeti sunma hedefiyle yola çıkacak olan Robotaxi’nin üretminin 2024 yılında başlaması planlanıyor. Tesla, Robotaxi’nin şimdiye kadarki en düşük maliyetli yolculukları sunacağını iddia ediyor.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Cyber Rodeo etkinliğinde Elon Musk, Robotaxi planlarını açıklamıştı. Başarılı yönetici şimdi ise bu projeleri hakkında detayları paylaşmaya başladı. Tesla’nın 2022 yılı birinci çeyrek mali sonuçlarının ardından bir konferans görüşmesi yapıldı.

Konferansta konuşan Musk, araç hakkında şunları söyledi:

Ayrıca, Giga Texas açılışında bahsettiğim özel bir robotaksi olan yeni bir araç üzerinde çalışıyoruz. Araçta otonom teknoloji üzerinde çokça durulacak. Bunun yanı sıra oldukça heyecan verici olduğunu düşündüğüm bir dizi başka yenilikler de var. Ancak her şeyden önemli olarak mil veya km başına en düşük maliyeti elde etmek için temel olarak optimize edilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor