Erzincan Lisesi ‘Aydın Doğan Öğrenci Merkezi ve Konferans Salonu’ Açılış Töreni

Aydın Doğan Vakfı’nın, Kurucusu ve Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın mezun olduğu Erzincan Lisesi’nin, çok yönlü ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yapımını üstlendiği Aydın Doğan Öğrenci Merkezi ve Konferans Salonu’nun açılış töreni, 25 Ekim Çarşamba günü saat 10.30’da gerçekleştirilecek.

Erzincan Lisesi ‘Aydın Doğan Öğrenci Merkezi ve Konferans Salonu’ Açılış Töreni
Erzincan Lisesi ‘Aydın Doğan Öğrenci Merkezi ve Konferans Salonu’ Açılış Töreni
Bu içerik 1336 kez okundu.

Konferans salonunun açılış törenine Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ve Erzincan Valisi Ali Arslantaş ile Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner ve Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri de katılacak.

 

 

Kurulduğu günden bu yana tüm çalışmalarını eğitim odağında sürdüren Aydın Doğan Vakfı, bu alandaki faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Kurucu ve Onursal Başkan Aydın Doğan’ın da mezun olduğu, Erzincan Lisesi’nin çok yönlü ihtiyaçlarının karşılamak üzere geçtiğimiz aylarda temel atma töreni gerçekleştirilen Aydın Doğan Öğrenci Merkezi ve Konferans Salonu’nun açılış töreni 25 Ekim Çarşamba günü saat 10.30’dagerçekleştirilecek.

 

Açılış törenine, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ile Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Posta Gazetesi Yayın Yönetmeni Rıfat Ababay, Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri Volkan Vural, Sedat Ergin, Ertuğrul Özkök, Erol Çamur, Candan Fetvacı, Doğan TV Ankara Temsilcisi Hakan Çelik, Posta Gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık ve Hürriyet Eğitim Editörü Nuran Çakmakçı da katılacak.

 

CKMY Mimarlık’ın tasarladığı ve Teos İnşaat firmasının inşa ettiği Aydın Doğan Öğrenci Merkezi ve Konferans Salonu, Aydın Doğan Vakfı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlandı. Vakıf hayata geçirilen konferans salonu ile okulun sosyal ve kültürel aktivitlerinin artırılmasına ve öğrencilerin etkin bir ortamda sosyalleşmesine katkı sağlamayı hedefliyor. Tiyatro, sinema, konser, gösteri gibi sosyal etkinlikler için kullanıma açılacak konferans salonu sayesinde, öğrencilerin çok yönlü bireyler olmaları amaçlanıyor.

 

350 kişilik kapasiteye sahip olan salon, tamamıyla doğal malzemelerle kaplı modern bir mimaride inşa edildi. 300 m2 lik kapalı alanı ve 500 m2 yarı açık mekanları olan salonun bahçe tarafındaki kapalı alan kantin, sokak tarafında bulunan kapalı alan ise çok amaçlı salon için ayrıldı. Tam açılabilir olarak tasarlanan kantinin bahçe cephesi gerektiğinde ve hava şartları el verdiğinde içerisi ile dışarısının birbirine karıştığı bir sosyal mekan olarak kullanılabilecek.

 

1905 yılında kurulan ve 2010 yılında Anadolu Lisesi statüsünde eğitim öğretim hayatına devam eden Erzincan Lisesi, Türkiye’nin dört bir yanında üniversitelerde görev yapan profesörler ve akademisyenler ile valiler, milletvekilleri, belediye başkanları, şairler, yazarlar, ressamlar, araştırmacılar, gazeteciler ve iş adamları yetiştiren ve Türkiye’nin tarihi liselerinden biri olan okul bugüne kadar 15 bine yakın mezun vermiştir. Lisenin mezunları arasında Aydın Doğan Vakfı Kurucusu ve Onursal Başkanı Aydın Doğan da yer almaktadır. Bilgi yarışmasında Türkiye birinciliği, futbolda Türkiye birinciliği derecesi ve badmintonda balkan şampiyonluğu ve dünya 3. gibi dereceleri olan lise, 730 öğrencisiyle eğitim öğretime devam etmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!