Ethereum Balinalarının Radarındaki Meme Token’da Son Durum!

Ethereum Balinalarının Radarındaki Meme Token’da Son Durum!
Ethereum Balinalarının Radarındaki Meme Token’da Son Durum! hande erol

Ethereum Balinalarının Radarındaki Meme Token’da Son Durum!

 

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye’nin ilk kripto para haber kaynaklarından COINTURK, Ethereum balinalarının ilgi gösterdiği popüler meme token Shiba Inu (SHIB) hakkında bir yazı kaleme aldı.

 

SHIB Fiyat Yorumu

 

13 Ağustos’tan sonra SHIB, fiyatların 17 Ağustos’ta 0,0000108 dolardan 0,00000725 dolara düşmesiyle dört gün içinde %33,1’e varan kayıplarla karşılaştı. SHIB, 18 Ağustos’ta 0,0000086 dolar bölgesini yeniden test etmek için bir hamle yaparken yükseliş oldu. Ancak daha sonra bu yükselişin reddedildiği görülüyor. 

 

Öte yandan teknik analize göre bir günlük grafikteki piyasa yapısı güçlü bir düşüş eğilimi gösterdi ve Göreceli Güç Endeksi (RSI) de bu fikri güçlendirerek nötr 50’nin altına düştü. Dengeli Hacim (OBV) Ağustos ayının başlarındaki destek seviyesine bağlı kaldı ancak Chaikin Para Akışı (CMF) piyasadan önemli miktarda sermaye çıkışı olduğunu gösterdi.

 

4,7 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük ikinci meme toke konumunda bulunan SHIB, yazının kaleme alındığı sırada 0,0000079 dolardan işlem görüyordu. Buna ek olarak SHIB’in en yüksek seviyesini 28 Ekim 2021 tarihinde 0,000088 dolar ile gördüğünü hatırlatmakta fayda var.

 

Balinalar SHIB’i Kurtaramadı

 

Ethereum balinalarının göstermiş olduğu ilginin bile SHIB fiyatını artıramadığı görülüyor. Hatta faaliyetler azalma olduğu da iddia ediliyor. Birer kripto para haber sitesi olan COINTURK ve COINTURK NEWS’te de belirtildiği gibi Shiba Inu’nun fiyat hareketi ayıların gücünü vurguladı. Ancak hareketsiz dolaşım ölçütü, ağır satış baskısına rağmen keskin bir yükseliş görmedi. Bu durum, birçok adresin panik halinde coin’i elden çıkarmak yerine zincir üzerinde tutmayı tercih ettiğini gösteriyor.

 

Öte yandan metriklerin de olumlu bir görünüm çizmediği ifade ediliyor. Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere (MVRV) oranı darbe aldı ve ağ büyümesi de Temmuz sonundaki en düşük seviyelere geriledi. Günlük aktif adresler de son üç hafta içinde yavaş yavaş düşüş eğilimi gösterdi. Bunlar birlikte, kullanıcı benimseme ve etkinliğinin azaldığını gösterdi ve SHIB’ye olumlu yansımadı.

 

Dolayısıyla her ne kadar olumlu yorumlar yapılsa da özellikle kısa vadede yatırımcıların temkinli olmasında ve hype’a kapılmadan hamleler yapmasında önem var.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor