EYT’lilere Dair Yeni Düzenlemeler Yolda! Aradaki Makas Çok Güzel Şekilde Kapatılacak

EYT’lilere Dair Yeni Düzenlemeler Yolda! Aradaki Makas Çok Güzel Şekilde Kapatılacak
EYT’lilere Dair Yeni Düzenlemeler Yolda! Aradaki Makas Çok Güzel Şekilde Kapatılacak hande erol

 

Emeklilikte yaşa takılanlar için yeni düzenlemeler yolda olduğu belirtildi. 3 mart itibarı ile birlikte 2 milyon kişiye yakın vatandaşa emekli aylığı bağlanmıştı. EYT’lilerin bazıları bu duruma göre aylığının bağlanmaması durumunu belirtiyor.

EYT’lilerin dilekçe vermesine rağmen halen emekli olmadığı konuşuluyor. Bazı vatandaşların bulunduğu şehirlerde dilekçeleri yazdığı ve ikametinde yer alan SGK il müdürlüklerine daha dosyaların gönderilmediği belirtiliyor. Bu durumda EYT’lileri aslında mağdur duruma getirdi.

EYT’liler Çalışmaya Devam Ediyor

EYT’li olarak emekli olan çoğu vatandaşın halen çalışmaya devam ettiği belirtiliyor. Bu oranın ise en az yüzde 60 olduğunu da söyleniyor. Sosyal güvenlik destekleme priminin EYT’lilerin çalıştığı işveren tarafından yatırılması ile birlikte maaşlarını almaya devam ediyorlar.

Ayrıca EYT’lilere dair maaş bağlama durumu da akıllarda yer alan konulardır. Eksik evrakların olmadığı durumda ve başka bir dosya ile de birleştirme yoksa direkt olarak emeklilik işlemleri başlatılacak. Ayrıca 90 gün içerisinde emekli aylığı bağlanmazsa SGK tarafından avans alma durumu da söz konusu olacaktır.

Çoğu EYT’linin aklında dilekçesini verdiğini ancak maaşının yatmadığını belirtiyor. Bununla birlikte avans alınması gerektiğini de belirten çok emekli var. Mart ayında dilekçelerini verenler hangi ay içerisinde maaşları yatsa dahi almadığı aylara göre avansların alınacağı da belirtiliyor. Toplu bir şekilde para alınarak avans noktasında da maddi olarak bir yardım olabileceği de konuşulanlar arasında yer alıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor