Galaxy A serisine müjde

Galaxy A serisine müjde
Galaxy A serisine müjde hande erol

Samsung, cihazları için uzun bir destek dönemine geçti. Şirket, bu durumu Galaxy S22 ve Galaxy Tab S8 sersinin piyasaya sürülmesine adanan etkinlikte resmi olarak duyurdu. Yeni politikaya göre, amiral gemisi düzeyindeki cihazlar One UI arayüzü ile dört nesile kadar Android ve beş yıl boyunca güvenlik yamaları alacaktı. Şimdi bu durum Samsung Galaxy A serisine de yansıdı.

Bugün resmi Samsung web sitesinde, şirketin Galaxy cihazlarının güvenli kullanımı için dört nesil işletim sistemi güncellemesi sunarak yeni standartlar belirlediği duyuruldu. Bu da bir basın açıklaması yoluyla kullanıcılara açıklandı.

Bu noktada ilginç bir durum da ortaya çıktı. Şirket, bugün genişletilmiş desteği Samsung Galaxy S ve Galaxy Z modellerine uzattı. Bunun yanında Galaxy A serisi ve tabletler de bu durumdan yararlandı. Gelecekte, şirket bu girişimi diğer cihazlara da genişletmeyi düşünüyor. Dört ana güncellemeye hak kazanan cihazlar listesinde, şirket ayrıca seçilmiş birtakım Galaxy A cihazından bahsetti.

Durum, gelecekteki Samsung Galaxy A serisi cihazların da 4+1 desteğine geçeceği anlamına geliyor. Bu da dört büyük Android güncellemesi ve bir yıllık güvenlik yamalarını belirtiyor. Galaxy A serisinin gelecekte tüm modellerine bu seçeneğin gelmesi pek olası durmuyor. Ancak büyük olasılıkla, serinin yalnızca en üst modelleri bundan yararlanacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor