Gt Ne Demek?, İnstagram’da Gt Nedir?

İnstagram kullanıcıları tarafından beğenilen ve sık kullanılan bir sosyal medya platformu. Bu sosyal medya platformu. Bu sosyal medya platformu üzerinden insanlar birbirlerini takip ederek paylaştıkları fotoğrafları ve videoları görebiliyor. Ayrıca canlı yayın, hikaye ekleme, mesajlaşma gibi özelliklere de sahip olan İnstagram çok yüksek kullanılma istatistiğine sahip.

Gt Ne Demek?, İnstagram’da Gt Nedir?
Gt Ne Demek?, İnstagram’da Gt Nedir? Tugrul Demir
Bu içerik 856 kez okundu.

 

İnstagram Nedir?

Günümüzde en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan İnstagram fotoğraf paylaşma uygulamasıdır. İnsanların kişisel albüm olarak kullanabildikleri İnstagram, takip etme ve takip edilebilme özelliği ile paylaşılan fotoğrafın kitlelere ulaşmasını sağlıyor. Sadece fotoğraf değil videoların da paylaşılabildiği platformda fotoğrafları beğenme, fotoğrafa yorum atma gibi özellikler de bulunuyor. Sürekli yenilenen uygulamada artık pek çok yeni özellik de bulunuyor.

İnstagram Kullanmanın Faydaları Neler

İnstagram kullanıcı olmak artık çok kolay. Ancak gerçekten İnstagram uygulamasının nasıl ve ne amaçla kullanıldığı da çok önemli. Uygulama sayesinde kullanıcılara pek çok fayda da sağlanıyor.

  • Kişinin popülerliği ve tanınma oranı artar.
  • Kişi kendini görsel olarak ifade etme özgürlüğüne sahip olur.
  • İnstagram üzerinden para kazanmak mümkün.
  • İnstagram aracılığı ile insanlarla iletişim halinde olmak kolaylaşır.
  • Kişi yeni insanlar tanır ve yeni yerler öğrenir. Sadece bu ikisiyle kalmayıp yeni tarifler, müzikler, bilgiler, haberler keşfedebilir.
  • Eğlenmek ve zaman geçirmek için keyifli bir platform sunar.
  • Ünlülerin ve sevilen kişilerin kişisel hayatlarını ve projelerini takip etmek kolaylaşır.

İnstagram'ın faydaları kişiden kişiye değişiklik gösterse de genel anlamda belirli faydalar sağlar. Ancak unutulmamalıdır ki her uygulama gibi farklı riskleri de içerisinde barındırıyor. Güvenli ve keyifli bir kullanıcı olabilmek için tedbiri elden bırakmamak gerekiyor.

İnstagram Hikaye Paylaşma Özelliği

İnstagram sunduğu yeni güncellemeler sayesinde hikaye ekleme özelliği de ekledi. Hikaye paylaşma özelliği paylaşılan fotoğrafın veya videonun 24 saat geçerlilik ile profilde kalmasını sağlıyor. Takipçiler tarafından izlenebilen hikayelere müzik, tarih, konum, görsel, emoji eklemek de mümkün. Hikayeyi paylaşan kişi hikayenin kaç kere ve kimler tarafından izlendiğini görebiliyor. Oldukça popüler hale gelen hikaye paylaşma özelliği sayesinde insanlar yedikleri yemekleri, gezdikleri yerleri, izledikleri dizi ve filmleri, okudukları kitapları takipçileri ile paylaşmaya devam ediyorlar. Hikaye içerisinde farklı efektler ekleme özelliği de bulunuyor.

İnstagram Hikayeye Müzik Ekleme Özelliği Geldi

Son yüklenen güncelleme sayesinde artık kullanıcılar hikayelerinin üstüne istedikleri müzikleri ekleyebiliyorlar. Müziklerin sözlerini, kapak fotoğraflarını da belirtebildikleri özellik sayesinde pek çok kişi sevdiği müziği paylaşamaya başladı. Hikayeye müzik eklemek hikaye üzerine eklenebilecek ekleri içerisinde yerini aldı. Özellikle popüler olan sanatçıların paylaşıldığı hikayelerde yeni ünlenen sanatçılar da yerini almaya başladı.

İnstagram Direct Mesajlar

İnstagram üzerinden yazılı veya görsel olarak sohbet etmek de mümkün. Kişisel olarak mesajlaşmanın mümkün olduğu sosyal medya platformunda istenilen kişi ile yazışmak, birbirine fotoğraf ve video göndermek de mümkün. Ayrıca direct mesaj kısmından görüntülü sohbet etme özelliği de bulunuyor. Paylaşılan gönderilerin birbirine iletilebilmesi de uygulamanın sunduğu bir diğer güzel özellik olarak kabul ediliyor.

Gt Nedir? Ne Anlama Gelir?

Gt, açılımı ile geri takip kullanıcıların birbirini karşılıklı olarak takip etmesi anlamında gelir. Takip atan kişiyi onaylayarak geri takip etme olarak bilinen Gt sayesinde kullanıcılar takipçi sayılarını arttırmakla kalmayıp popülerliklerini de yükseltmiş oluyorlar. Gt özellikle sıkı İnstagram kullanıcıları için önemli bir yere sahip. Eğer takip edilen kişi tarafından Gt alınmazsa takipçi sayısı ile takip edilen sayısı arasında uyumsuzluk oluşuyor. Bu da İnstagram kullanıcılarını rahatsız ediyor. Sizin de bildiğiniz üzere takipçi sayısının takip edilen sayısından düşük olması o hesabın daha kalitesiz olduğunu işaret ettiği yönünde görüşler bulunuyor.

İnstagram’da Gt Yapmanın Önemi

İnstagram içerisinde Gt yapmak kişinin karşısındakine karşı saygısını gösterir. Eğer takip edildiğiniz kişiyi takip etmek istemiyorsanız bu durum pek hoş karşılanmaz. Gt yapmak karşıdaki kişiyi merak ettiğiniz, onun paylaşımlarını görmek istediğiniz anlamına gelir. Beni geri takip ete, beni geri takip etmezsen seni takipten çıkarım gibi söylemlerle sık karşılan uygulamada popüler olmak çok fazla takipçiye sahip olmak gerçekten önemli. Eğer siz de İnstagram içerisinde çok fazla takipçiye sahip olmak ve tanınmak istiyorsanız Gt söylemi ile bu isteğinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!