Hakan Yurtbaşı; Tiktok Giyim Tarzını Değiştiriyorr

Hakan Yurtbaşı; Tiktok Giyim Tarzını Değiştiriyor

Hakan Yurtbaşı; Tiktok Giyim Tarzını Değiştiriyorr
Hakan Yurtbaşı; Tiktok Giyim Tarzını Değiştiriyorr Tugrul Demir
Bu içerik 248 kez okundu.

 

Zaman her konuda olduğu gibi moda ve giyim tarzı alanında da oldukça belirleyici. Özellikle günümüzde başta gençler tarafından yoğun olarak kullanılan sosyal medya platformları, sokak modasından gündelik giyim tarzına kadar her alanda etkin bir role sahip. Son dönemin en çok ilgi gören sosyal medya uygulaması olan Tiktok’ta bu kapsamda günümüz modasına yön veriyor. Akımları, videoları ve canlı yayınlarıyla dünyanın en çok ilgi gören uygulamalarından olan Tiktok, tüm bu içerikleriyle modern insanın giyim tarzına da etki de bulunuyor. Tiktok’un modern giyim tarzına etkisini Catch Jeans’in kurucusu ve CEO’su Hakan Yurtbaşı’yla birlikte değerlendirdik. İşte söyleşimizden detaylar.

Catch Jeans’in CEO’su Hakan Yurtbaşı ile Tiktok ve Moda Söyleşisi

Hakan Yurtbaşı, ülkemizi Avrupa’da da temsil etmeye başlayan Catch Jeans’in kurucusu ve CEO’su. 20 yılı aşkın süredir hazır giyim ve tekstil sektörünün içerisinde belirleyici bir konumda bulunan Yurtbaşı, son dönemde gerçekleştirdiği girişim ve atılımlarla gündemde yer alıyor. Genç girişimci, yenilikçi fikirleriyle modern moda anlayışına yön verirken, tekstil sektörüne dair her konuda uzmanlık vasfına sahip. Yurtbaşı aynı zamanda yakın bir geçmişte ülkemizi yurtdışında da temsil edecek olan Catch Jeans firmasının CEO görevini de aktif olarak yürütüyor. Tasarımlarıyla modern moda anlayışı üzerinde oldukça belirleyici bir konumda olan Yurtbaşı’ya Tiktok’un giyim tarzına etkisi hakkında merak ettiklerinizi sorduk.

“Onlar Bizi Değil, Biz Onları Takip Ediyoruz”

Yurtbaşı, tüm sosyal medya platformları gibi Tiktok’unda modern moda anlayışını belirleme konusunda son derece etkin bir konumda yer aldığı görüşünde. Uzman girişimciye göre; Tiktok akımları büyük oranda gündelik modayı belirliyor. “Diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak Tiktok, Z kuşağının daha aktif katılımcısı olduğu bir platform. Burada Z kuşağının yaşama bakış açısını anlamak için elimizde çok fazla veri var. Sürekli güncellenen ve daima yenilenen bu anlayışın, modern moda tarzına etkisi de açıkça gözlemlenebilir. Biz de Catch Jeans olarak, sokak modası üzerine inşa ettiğimiz yaklaşımımızı gençlerden gelen bu sese uygun şekilde daima revize ediyoruz. Yani anlaşılan onlar bizi değil, biz onları yakalamayı hedefliyoruz” şeklinde değerlendirmede bulunan Yurtbaşı, Tiktok’un tahmin edildiğinden çok daha geniş bir etki alanına sahip olduğunu belirtti.

Catch Jeans’in Sokak Modası Teması Gençler İçin Çok Uygun

Tiktok başta olmak üzere sosyal medya platformlarının özellikle sokak modasına etkisine değinen Yurtbaşı “Sokak modası, her dönem gençler için vazgeçilmez bir giyim stili olmuştur. Günümüzde ise sokak modasını takip etmek geçmiş dönemlere nazaran çok daha zor. Elbette bu duruma sebep olan en temel etken sosyal medya platformları. Özellikle Tiktok, bu konuda tahmin edildiğinden çok daha belirleyici. Bir gün içerisinde milyonlarca izlenme alan herhangi bir videodan sokak modası doğabildiği gibi bu modanın yıkılması da aynı hızda gerçekleşiyor. Dolayısıyla Tiktok’un yarattığı moda anlayışında istikrarın bulunduğunu söylemek doğru olmaz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Peki, Catch Jeans TikTok modasını nasıl takip ediyor? Sorumuzu da cevaplayan Yurtbaşı “Catch Jeans olarak temel hedefimiz sokak modasının merkezde olduğu gerçekçi bir moda stili inşa etmek. Burada istikrarın korunması zorunluluğu yok. Dolayısıyla değişen moda tarzına ve gençlerin taleplerine çok kısa bir süre içerisinde adapte olabiliyoruz. Sadece Tiktok değil hemen her sosyal medya platformu gençlerin temel talepleri hakkında girişimcilere son derece detaylı bilgiler sunuyor. Biz de bu bilgilerin daima takipçisiyiz ve onlar için moda inşa etme arzusundayız” yorumunda bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi