Hava taksi hizmeti

Hava taksi hizmeti
Hava taksi hizmeti hande erol
Bu içerik 219 kez okundu.

Son yıllarda elektrikli araçlar denildiğinde akıllara gelen en yüksek teknoloji, tamamen otonom halde gidebilen otomobiller oluyor. Tesla dışında neredeyse hiç bir üretici henüz bu hedefine ulaşamazken, dikey iniş ve kalkış yapabilen hava araçları da son dönemde oldukça popüler.

Tabi söz konusu bir hava aracı olduğunda işler kara araçlarına göre çok daha yavaş ilerliyor. Çok daha kapsamlı ve uzun süren testlerin yanı sıra bu hizmetlerin sunulması için uygun koşulların hazırlanması gerekiyor. Hava taksi araçları geliştiren Kaliforniya merkezli Joby Aviation, Güney Kore’nin en büyük telekomünikasyon şirketlerinden SK Telecom (SKT) ile ortak bir çalışmaya imza attı.

Kara ve hava yolculuğu arasında daha iyi entegrasyon sağlamak için SKT’nin abonelik tabanlı bir hizmeti olan T Map Mobility platformu temel alınacak. Daha önce bu platform üzerinden Uber ile çeşitli ortaklıklara imza atıldı.

Güney Kore’nin Kara, Altyapı ve Ulaştırma Bakanlığı daha önce yayınladığı bir yol haritasında, kentsel hava hareketliliğine destek sunmak amacıyla 2025 yılına kadar bu hizmetleri sınırlı bir şekilde ticarileştirmeye izin vereceğini duyurmuştu.

Joby CEO’su JoeBen Bevirt, “Kentsel alanlarda yaşayan 42 milyondan fazla insanla Güney Kore, Joby’ye hava yolculuğunu günlük yaşamın bir parçası haline getirmesi için dikkate değer bir fırsat sunuyor ve insanların karbon ayak izlerini azaltırken zamandan tasarruf etmelerine yardımcı oluyor” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!