Herkesin Severek Tükettiği Besin Hafızayı Harekete Geçiriyor! Yazın Her Yerde Bulabilirsiniz

Herkesin Severek Tükettiği Besin Hafızayı Harekete Geçiriyor! Yazın Her Yerde Bulabilirsiniz
Herkesin Severek Tükettiği Besin Hafızayı Harekete Geçiriyor! Yazın Her Yerde Bulabilirsiniz hande erol

 

Eski çağlardan günümüze kadar çok fazla tüketilen mısır, özellikle yaz aylarında haşlanmış mısır kokusu evlerden, sokaklardan hiç eksik olmaz. Mısır insanların beyninde yer alan hafıza merkezini harekete geçirirken rahatlamasına da yardımcı oluyor. Üstelik faydalarını duyunca evinizden hiç eksik etmeyeceksiniz.

Ülkemizde çok yaygın olarak yetişen mısırın pek çok faydası var. Mısır; rengi, dokusu ve farklı şekillerde yenmesi iştah açıcı bir besin olarak insanlar tarafında özellikle de yaz aylarında bolca tüketilir.

Mısırın Faydaları Nedir?

İnsan vücuduna en büyük faydası beyindeki hafıza merkezlerini harekete geçirmesi ve zihni rahatlamasıdır. Göz sağlığımız için yardımcı olur. Mısırın iyi bir kalsiyum kaynağı olması kemiklerimin için oldukça önemlidir.

Bundan dolayı büyümekte olan çocuklarda kemik güçlenmesi için yardımcı bir besindir. Ayrıca yaşlılarda optimum kemik yoğunluğunu geri kazandırır ve osteoporoz semptomlarını hafifletmeye yarar. İnsanların kilo vermesini kolaylaştırır. Kansızlık için bire bir besindir. Sinir sitemi fonksiyonlarının artmasına yardımcı olur.

Kan şekerinin düzende tutulmasını sağlar. Kabızlığa çok iyi gelir. Mısırın içinde soydum ve kolesterol hiç yok bundan dolayı mısır unu ile yapılan lezzetli tarifler kalp hastalığı olan kişiler tarafından gönül rahatlığıyla tüketilebilir. Ayrıca mısır tansiyon hastalıkları da etkili bir şekilde tedavi etmektedir. Bundan dolayı da aritmiler, inme ve kalp krizi gibi ciddi kalp hastalıklarının riski yok olur. 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor