HTC’den Metaverse temalı akıllı telefon

HTC’den Metaverse temalı akıllı telefon
HTC’den Metaverse temalı akıllı telefon hande erol
Bu içerik 178 kez okundu.

HTC, akıllı telefon sektöründe bir dönem Apple ve Samsung’un konumundaydı. Şirket, 2008’de piyasaya sürdüğü HTC Dream ile Android çağını resmen başlattı. Birkaç yıl boyunca bu başarısını sürdürdü, ancak pazarda rakiplerin artmasının ardından gün geçtikçe kan kaybetmeye başladı.

HTC, 2018’de pazardaki işlerin artık tükenme noktasına gelmesinin ardından akıllı telefon bölümünü 1.1 milyar dolara Google’a sattı. Şirketin satışla birlikte artık pazardan çekileceği düşünülürken, sınırlı sayıda giriş ve orta segment modellerle karşımıza çıkmaya devam etti. Tabii eski günlerinden fazlasıyla uzakta olduğunu da belirtelim.

Cihaz, MWC 2022’de tanıtılan, ‘güvenli bir sanal dünya’ amacıyla geliştirilen Viverse platformuyla entegre çalışacak. Son dönemde adını sıklıkla duyduğumuz Metaverse konseptli olacak. Aynı zamanda Artırılmış Gerçeklik (AR) ve Sanal Gerçeklik (VR) teknolojilerine odaklanacak. Ancak şu an için teknik özellikleri ve tasarımıyla hakkında en ufak bir bilgi yok. Ayrıca daha önceki raporlar, telefonun haziranda tanıtılacağını söylüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!