İzmir Zirkonyum ve İmplant Kaplama İle Diş Estetiği Nedir?

İzmir Zirkonyum ve İmplant Kaplama İle Diş Estetiği Nedir?

İzmir Zirkonyum ve İmplant Kaplama İle Diş Estetiği Nedir?
İzmir Zirkonyum ve İmplant Kaplama İle Diş Estetiği Nedir? Tugrul Demir
Bu içerik 596 kez okundu.

 

İzmir implant uygulamaları ile diş kaybı ve benzeri gibi diş sağlığı sorunlarına kesin ve estetik çözümler bulmak mümkündür. Gülüşlerin estetik olmasını hedefleyen diş uygulamaları sayesinde artık diş kaybı gibi ciddi diş problemleri, ciddi sağlık problemleri olmaktan çıkmaya başlamıştır.

Gelişen tıp teknolojileri ile birlikte diş sağlığında da ciddi gelişmeler olmuştur. İzmir zirkonyum kaplama gibi yöntemler sayesinde diş sağlığı korunurken aynı zamanda dişlerin daha beyaz ve daha estetik görüntü sergilemesini sağlar.

Zirkonyum Kaplama Nedir?

Diş kaplama yöntemlerinin neredeyse tamamı metal destekli ürünlerdir. Dolayısıyla da özellikle metale alerjisi olan kişilerin tercih ettiği yöntemlerin başında İzmir zirkonyum diş kaplama yöntemi gelir. Parlaklığı sayesinde dişleri mat görünümünden sıyıran bu yöntem, aynı zamanda metal barındırmadığından ağızda rahatsızlığa ve uyumsuzluğa da neden olmaz.

Estetik görünümün yanı sıra sağlıklı ve şeffaf görünümü ile dişlere doğal görünüm kazandırdığından dolayı günümüzde oldukça rağbet gören bir diş kaplama yöntemidir. Ayrıca sıcağa dayanıklı olduğundan uzun ömürlüdür.

Zirkonyum Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Zirkonyum diş kaplama tedavi yöntemi içerisinde farklı türleri barındırır. Hastanın şikâyetleri ve ihtiyaçları doğrultusunda en doğru İzmir zirkonyum kaplama modeli hasta için uzman diş hekimi tarafından hastanın da onayı alınarak tercih edilir.

Tek diş üzerine yapılan zirkonyum veneers, implant üzerine yapılan zirkonyum 4 tane implant üzerine kaplama, zirkonyum tek implant üstü kaplama ve zirkonyum gülüş estetiği olarak dört farklı kaplama çeşidi vardır. Bu modeller arasında tercih tamamen hastanın diş sorunlarına ve özelliklerine göre tercih edilir.

İmplant Nasıl Yapılır?

İmplant diş tedavisi, halk arasında vidalı diş olarak da bilinir. Özellikle diş kayıpları sonrasında meydana gelen diş boşluklarını hem estetik açıdan hem de işlevsel olarak tamamlamak için İzmir implant tedavisi uygulanır. İmplant, titanyumdan üretilmiş bir vidalı diştir.

Titanyum diş, diş kaybının olduğu bölgede çene kemiğine yerleştirilir. Bu yapay vida, zaman içerisinde çene kemiği ile uyum sağlar ve yapay diş kökü olarak kaybedilen dişin işlevlerini yerine getirmeye başlar.

İmplant Kimlere Uygulanır?

İmplant tedavisi, günümüzde yaygın bir diş tedavisi olmakla birlikte bazı hususlar doğrultusunda ihtiyaç duyan herkese uygulanabilir. Öncelikle İzmir implant uygulaması yapılacak olan hastanın 18 yaşını doldurmuş olması gereklidir. 18 yaş öncesinde çene ve kemik gelişimi tamamlanmadığı için implant tedavisi tavsiye edilmez.

Tedavi öncesinde çene röntgeni çekilir ve bu noktada hastanın çene yapısı implant tedavisine uygun olması gereklidir. Eğer kişi şeker hastası ile hastalığın mutlaka kontrol altına alınmış olması gereklidir.

Diş Estetiği Nedir?

Diş estetiği, estetik ve kendinden emin gülüşler için farklı teknikler ile yapılan gülüş tasarımlarıdır. İzmir diş estetiği, teknolojik cihazlar ile üretilen diş kaplamaları ağız içine en uygun teknikler ile yerleştirilir. Böylece hastaya estetik bir gülüş ve ağız yapısı kazandırılır. Çürük, diş sararması, çarpıklık gibi diş bozuklukları gibi diş problemleri diş estetiği ile ortadan kaldırılabilecek sorunlardır.

Birden fazla diş problemi olan kişiler bile birden fazla seansa gerek kalmadan İzmir diş estetiği ile tek seansta tüm diş sağlığı problemlerinden kurtulabilir. Dolayısıyla da hastaya kısa sürede büyük bir değişim sunan diş tedavisi yöntemidir.

Diş Estetiği Fiyatları

Diş sağlığı merkezlerinde ve diş hastanelerinde her tedavi yönteminin fiyatı o sağlık merkezinin fiyat politikasına göre değişebilir. Hastanın sağlık sorunları, diş yapısı ve hastaya yapılacak işlemler de fiyatlar üzerinde doğrudan etkilidir. Bu doğrultuda İzmir diş estetiği fiyatları doğrudan tedavinin yaptırılacağı adresten öğrenilmelidir.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!