Katlanabilir iPhone

Katlanabilir iPhone
Katlanabilir iPhone hande erol
Bu içerik 523 kez okundu.

Katlanabilir telefonlar yayılmaya başladığından beri Apple da boş durmadı, sürekli iPhone’ların tasarımında geliştirmeler yaptı. Ancak bugüne kadar şirketten bir katlanabilir iPhone göremedik. Neredeyse her yıl hakkında konuşulan söz konusu cihaz için bazı sızıntılar ve tahminler zaten mevcut. Bir tasarımcı, şu ana kadar katlanabilir iPhone ile ilgili bildiğimiz her şeyi toplayıp bir konsept tasarım haline getirmiş.

Şu anda katlanabilir telefon pazarında iki tür oyuncu görmekteyiz. Birincisi, bir telefon boyutundan tablet boyutuna kadar açılabilen tam katlanabilir telefonlar. İkincisi ise ekranın yukarıdan aşağıya doğru bir kez katlanabildiği, Flip adı verilen telefonlar. Flip akımı, Samsung’un Galaxy Z Flip serisiyle ortaya çıkmıştı ve cebinde garip bir cihaz taşımak istemeyenler de tercih edebiliyor. Büyük ekranları küçültmek için iyi de bir çözüm olabilir.

Apple ürünleriyle ile ilgili pek çok tahminini gündeme taşıdığımız Ming-Chi Kuo, 2019 yılında yaptığı açıklamada katlanabilir iPhone’un 2023 yılında geleceği açıklamıştı. Yani tahmini doğruysa bu cihazla karşılaşmamıza kabaca 1.5 yıl var. Ve kendisi muhtemelen iPhone 15’ten farklı bir ürün olarak tanıtılacaktır. Zira herkes bu Flip dediğimiz tasarımı sevmiş değil.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!