Kış Bahçesinde Yapılmaması Gerekenler

Kış Bahçesinde Yapılmaması Gerekenler

Kış Bahçesinde Yapılmaması Gerekenler
Kış Bahçesinde Yapılmaması Gerekenler Tugrul Demir
Bu içerik 274 kez okundu.

 

Gerektiğinde bitkileri örtmeye hazırsanız, daha soğuk bölgelerde bile dayanıklı sebze ve çiçekler yetiştirebilirsiniz. Kış bahçenizi uzatmak için don battaniyeleri, çarşaflar, plastik kaplı bir tünel veya soğuk çerçeve kullanabilirsiniz. Ayrıca kapları ve ek aydınlatmayı kullanarak birçok salata yeşilliğini iç mekanlarda yetiştirebilirsiniz.

Açık kış bahçeleri ile bitkileri nasıl sulayacağınızı önceden belirleyin. Bölgenizdeki soğuğun ne kadar şiddetli olduğuna bağlı olarak, kış sebze bahçenize veya kaplarınıza hortum çekebilir veya çekemeyebilirsiniz. Su taşıyacaksanız, mümkünse bahçenizi su taşıma görevlerini sınırlandıracak şekilde konumlandırın.

Donlar gelmeden kış bahçesi bitkilerinizi kurmayı hedefleyin. Aktif olarak büyüyen, yerleşik bitkiler, dış ortam sıcaklıklarının kademeli olarak aşağı kaymasını deneyimleyen bitkiler gibi soğuk havaya daha iyi dayanır. Kış bahçesi aksesuarları seçimnde doğru bikileri belirlemek önemlidir.

İç mekanlarda, kış bahçeciliği çabalarını serin havalarda çiçek açan ev bitkilerine odaklayın. Bu güzelliklerin çoğunun yetiştirilmesi zor değildir ve iç mekanlara hoş bir renk ve muhtemelen koku katarlar. Haftalarca süren çiçekleri olan güve orkidesi gibi kış bitkilerini veya ustaca mermer yaprakları ve kelebek benzeri çiçekleriyle siklamen düşünün.

Beyaz veya kış yaseminleri, tamamen kusursuz olan kağıt beyazı nergis soğanları gibi bir evi enfes parfümle doldurur. Çavdar veya buğday çimi saksıları bile, bir avuç yeşillik ve biraz kış bahçeciliği yapma şansı sağlayan harika bir iç mekan bitkisidir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi