Kripto Dünyasında Paypal Hareketliği! Şimdiye Kadarki En Önemli Kripto Gelişmesi

Kripto Dünyasında Paypal Hareketliği! Şimdiye Kadarki En Önemli Kripto Gelişmesi
Kripto Dünyasında Paypal Hareketliği! Şimdiye Kadarki En Önemli Kripto Gelişmesi hande erol

 

Paypal dijital ödemeler noktasında devrim yaratmaya devam ediyor. Son günlerde ABD doları mevduatları ile birlikte tahviller tarafından da desteklenen PYUSD isimli stabil coin olan Paypal USD’yi tanıttı.

Dijital ödemelerde dünyada lider konumda yer alan Paypal artık kripto dünyasında da lider konuma geçmek istiyor. Son olarak stabil coin furyasına da katılan Paypal dijital işlemlerin kolay bir şekilde gerçekleşmesini amaçlıyor.

Stablecoinlerin avantajlarına bakıldığında dijital dünyada son derece kolaylık sağladığı görülüyor. Sorunsuz bir şekilde işlem yürütmek isteyen herkesin PYUSD üzerinden işlem gerçekleştirebileceği konuşuluyor.

Kullanıcıların Finansal İşlemlerde Yolculuğu Güçlenecek

Paypal CEOsu tarafından yapılan açıklamalarda “Dijital para birimlerinin artık dünyanın her yerinde kullanılacağını öngörüyoruz. Bu durumu da ABD doları ile birlikte yürütmek daha sağlıklı ve güvenilir olacaktır. 1:1 oranında değer biçerek bunu ortaya koyduk” diyor.

Paypal’ın böyle bir girişi akıllara Luna vakasını da getirdi. Kripto paraların büyük bir buhran yaşamasına neden olan luna vakasının ikincisi yaşanması her zaman piyasaya zarar verecektir. CEO tarafından yapılan açıklamada ise 1:1 oranı son derece önem arz ediyor. Diğer stablecoinlerde de görüldüğü üzere bazı şirketler 1:1 oranında dolar arzını gerçekleştirmiyor. Bu durum direkt olarak Tether’i akıllara getiriyor. Tether’in 1:1 oranında doları elinde tutmaması her zaman tartışma konusu oluyor. Bununla birlikte Luna vakasının 2.sinin yaşanmaması için PayPal’ın böyle bir hamlede de bulunduğu belirtiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor