Linux İçin Büyük Yenilikler

Linux Mint 19'un daha öncesinde geliştirici olan ekip, Linux Mint 18.3 isimli final sürümünü yayınlamaya hazırlanmakta.

Linux İçin Büyük Yenilikler
Linux İçin Büyük Yenilikler
Bu içerik 1771 kez okundu.

Linux Mint 19'un daha öncesinde geliştirici  olan ekip, Linux Mint 18.3 isimli final sürümünü yayınlamaya hazırlanmakta. Bu sürümle beraber gelecek olduğu açıklanan Flatpak ve de Redshift destekleri ise kullanıcıları fazlası ile memnun edecek  bir cinsten.

Flatpak, masaüstündeki uygulamaları inşa etme konusunda ve kurma ile ilgili yeni nesil bir teknoloji şeklinde karşımıza çıkmakta ve Linux'un masaüstü ekosistemini kökünden değiştirecek  bir güce sahip şekilde lanse edilmekte. Bu yeni  gelen yazılım dağıtım yöntemi ile basit bir şekilde paket kurulumu yapabileceksiniz.

Varsayılan duruma gelecek olan F.lux klonu Redshift ise geceleri ekranınız üzerinden yayılan mavi ışığın miktarını azaltmakta. Bu bahsi geçen özelliğin Aksesuarlar menüsünün altında yer alacak olduğu da belirtiliyor. Yazılım Yöneticisi içinde yer alan Private Internet Access istemcisi de bu servisin müşterilerine çok daha gelişmiş deneyim sağlamış olacak.

Mintreport ise  artık bilgi raporları üretebilme işlevine sahip bir durumda olacak. Sistemini tarayacak ve 
 de sizle alakalı bilgileri hızlıca  hedefleyebilecek. Böylelikle örnek olarak yeni sistem geri yüklemesi programı Timeshift kurulu durumda değil ise bunla alakalı olarak bilgilendirileceksiniz.

Mint isimli metin editörlerinden Xed ise artık bir tane mini harita ile gelmekte. Mint PDF okuyucu olan Xreader ise artık bir DPI ve  de monitör boyutunuzu tespit edebilecek ve dokümanın ekranınız içerisinde en iyi şekilde okunabilmesini de sağlamış olacak.

Bu yeni gelecek sürümün Kasım veyahut  Aralık ayları içinde çıkması planlanmakta.

linux mint flatpak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!