Mac satışları rekor kırıyor

Mac satışları rekor kırıyor
Mac satışları rekor kırıyor hande erol
Bu içerik 215 kez okundu.

Apple’ın Mac satışları; masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar ve iş istasyonları dahil olmak üzere kişisel bilgisayar sevkiyatlarının düştüğü 2022 ilk çeyreğinde rekor kırıyor. PC satışları 2022’nin ilk çeyreğinde yüzde 5.1 düşüş yaşamış olsa da, Apple tarafında pozitif bir tablo ortaya çıktı.

Devam eden tedarik zinciri ve lojistik sorunlarına rağmen 2022’nin ilk çeyreğinde 80,5 milyon PC sevkiyatı yapıldı. Bu satış hacminin en büyük payını Lenovo oluşturuyor olsa da, pozitif büyüme yaşayan şirketlerin arasında Dell, Apple ve Asus yer aldı.

Son çeyrekte 7 milyondan fazla Mac satmayı başaran Apple ise pazar payını yüzde 9’a çıkarmış durumda. Apple’ın Mac satışları yıllık bazda yüzde 8.6 artarken, M1 işlemcili modellerin teknoloji devi için kurtarıcı olduğu düşünülüyor.

Apple son çeyreğin dördüncü en popüler şirketi olarak ön plana çıkarken, Lenovo ve HP gibi pazarın diğer devleri ise sırasıyla yüzde 12,6 ve yüzde 17,8’lik keskin düşüşler yaşadı. Araştırmacılar, bunun hem eğitim hem de tüketici pazarındaki yavaşlamadan kaynaklandığını söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!