Madenciler için yeni işlemci

Madenciler için yeni işlemci
Madenciler için yeni işlemci hande erol

Intel, şubat ayının sonlarında kripto para madenciliği ve Bitcoin için özelleştirilmiş çip satmaya başlayacağını belirtti. Teknoloji şirketi Intel, bugün yaptığı açıklamada yeni Bitcoin (BTC) madencilik işlemcisi ‘Blokscale‘i tanıttı.

Intel’in de açıkladığı gibi Blockscale, saniyede 580GH/s‘a kadar bir hash oranına sahip olacak. Aynı zamanda 4,8 ile 22,7W güç tüketecek. Her işlemci, zincir başına en dazla 256 entegre devre ile çıkışını yükselterek tek bir madencilik biriminde birleştirecek.

Ürün, 2022 yılının 3. çeyreğinden itibaren Argo Blockchain, Hive ve GRIID dahil olmak üzere Blochain madencilik firmalarına gönderilecek. Intel temsilcisi Balaji Kanigicherla, madenciliğin büyüyen bir endüstri olduğunu öne sürerek ‘blok zinciri etrafında ivmenin artmaya devam ettiğini‘ söyledi. Dediği gibi Bitcoin’in madencilik hash oranı, bu Şubat ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 248 milyon TH/s ulaştı.

Teknoloji şirketi, bu işlemciyi oluştururken, endüstriyi rahatsız etmeye devam eden ESG (çevresel, sosyal, yönetişim) kaygıları bağlamında enerji sürdürebilirliğine odaklandı. Intel’deki hızlandırılmış bilgi işlem sistemleri ve Blockchain ve iş çözümleri genel müdürü Jose Rios bu gelişmeyle ilgili şu açıklamaları yaptı.

Küresel olarak daha sürdürülebilir bir kripto para ekosistemi oluşturan şirketlerle iş birliği yapmaktan ve çözümler sunmaktan gurur duyuyoruz. Intel Blockscale ASIC, Bitcoin madencilik şirketlerinin önümüzdeki yıllarda hem sürdürebilirlik hem de hash oranı ölçeklendirme hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmakta önemli rol oynayacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor