Meta’da büyük ayrılık

Meta’da büyük ayrılık
Meta’da büyük ayrılık hande erol
Bu içerik 214 kez okundu.

Sosyal medyayı ve metaverse gelişmelerini domine eden Meta, son zamanlarda işleri epey hızlandırdı. Şirketin Facebook’tan Meta’ya evrilmesi arkaplanda büyük bir iş yükü doğurmuştu ve bu yükü sırtlayan tepe isimlerden Sheryl Sandberg, artık şirkette yer almadığını açıkladı. Yaşanan bu ayrılığın, Meta’nın yakın gelecekteki faaliyetlerine yansıyacak gibi duruyor.

Meta’nın belki de en önemli ismi olan Sheryl Sandberg, şirketin vizyonundaki değişiklikleri sırtına yükleyen isimdi. Yakın zamana kadar sadece alıştığımız sosyal medyayı elinde tutan Meta, çok daha cesurca yatırımlar yapmaya başladı. COO, yani Chief Operation Officer pozisyonundaki Sandberg, şirketteki operasyon faaliyetlerinin tepesindeki isimdi.

Tecrübeli COO, bugüne dek şirketin aydınlık ve karanlık günlerinde medyanın takip ettiği isimlerden biriydi. Zaten son yıllarda eski adıyla Facebook olan Meta, iyi günler geçirmiyordu. Özellikle de veri gizliliği konusunda pek çok skandal yaşandı ve bunların üstesinden gelinmesinde Sheryl Sandberg de büyük bir rol oynadı.

Meta’da yaşanan ayrılıklar bir süredir daha çok göze batar hâlde. Bunun nedeni, geçen yıl itibariyle şirketin metaverse’e odaklanacağını açıklamasıydı ve bu hedeflerin çoğu insan tarafından ‘uçuk’ olarak nitelendirilmesiydi. Geçen yıldan beri tecrübeli mühendislerden yöneticilere kadar pek çok önemli ismin kaybedildiğini gördük, ancak Meta gibi bir şirketin bu kişilerein yerini doldurup dolduramayacağı asıl soru olmalı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!