Michael Schumacher'in Kullanmış Olduğu F1 Aracını Rekor fiyatla Sattılar

Formula 1 dünyası içerisindeki efsane pilotlardan Michael Schumacher, uzun bir zamandır yaşam mücadelesi vermekte.

Michael Schumacher'in Kullanmış Olduğu F1 Aracını Rekor fiyatla Sattılar
Michael Schumacher'in Kullanmış Olduğu F1 Aracını Rekor fiyatla Sattılar Mahmut Şahan
Bu içerik 1131 kez okundu.

Formula 1 dünyası içerisindeki efsane pilotlardan Michael Schumacher, uzun bir zamandır yaşam mücadelesi vermekte. 7 defa dünya şampiyonu olmayı başaran efsane pilotun Formula 1'de kullandığı aracı da rekor bir fiyat ile satıldı.


7 defa dünya şampiyonu olmayı başaran motor sporlarının efsanevi pilotlarından Michael Schumacher, 2013 senesi içerisinde Fransa Alpler’indeyken kayak yaptığı esnada düşüp başını bir kayaya çarpmış ve o 
 de günden bu zamana kadar çok büyük masrafların bulunduğu bir rehabilitasyon sürecine girmiş idi.

Söylenenlere bakılırsa pek çok doktor tarafından gözetim altında tutulan usta pilot, İsviçre’de yer alan evinde bulunmakta. Formula 1'in efsanesini yeniden gündeme getirmiş olan şeyse onun 2 defa yarış kazanmış olduğu Ferrari F2001 isimli aracının satışa çıkartılması oldu.


2001 senesindeki Monaco Grand Prix‘ini kazanmış olduğu araç olarak ön plana çıkan Ferrari F2001 model 211 şase numarasına sahip araç, New York’da yer alan Sotheby Müzayede Evi’nde yapılan açık arttırma ile birlikte yeni sahibine kavuşmuş oldu.

Şu zamana kadar Formula 1 arabaları 4 ila 5.5 milyon dolar tutarının arasında alıcı bulurken Schumacher’ın kullanmış olduğu aracı bir rekor kurup tam 7.5 milyon dolar tutarındaki bir fiyatla satıldı.

Ciddi bir giderleri bulunan Schumacher’ın sağlık harcamaları içinde  bir miktar ayrılacak olduğu belirtilirken aracı satın almış olan kişinin kimliği de açıklanmadı. Umuyoruzki tedaviler artık olumlu bir sonuç verir ve de  efsane pilotu tekrardan ayakta görebiliriz.

michael schumacher formula 1 ferrari f2001
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi