Microsoft’la yapılan 10 milyar dolarlık anlaşmayı iptal etti

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Donald Trump döneminde Microsoft'un kazandığı 10 milyar dolarlık ihaleyi iptal etme kararı aldı.

Microsoft’la yapılan 10 milyar dolarlık anlaşmayı iptal etti
Microsoft’la yapılan 10 milyar dolarlık anlaşmayı iptal etti hande erol
Bu içerik 1058 kez okundu.
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), 2019 yılında 10 milyar dolarlık Savunma Altyapısı Girişimi (JEDI) ihalesini Microsoft'a vermişti. Donald Trump döneminde yapılan bu anlaşma oldukça eleştirilmişti.
 
O dönemde birçok analist ve uzman, Amazon’un bulut bilişim konusunda Microsoft’tan daha önde olduğunu ve ihale konusunda haksızlık yapıldığını öne sürmüştü.
 
Bu gelişmenin ardından Amazon, yasal bir itiraz dilekçesi hazırlayarak ihaleye itiraz etmiş ve dönemin ABD Başkanı Trump’ı suçlamıştı.
 
Amazon ayrıca, eski ABD Başkanı Donald Trump ile şirketin kurucusu Jeff Bezos arasındaki anlaşmazlıktan dolayı ihalenin Amazon'a verilmediğini iddia etmişti.
 
PENTAGON ANLAŞMAYI İPTAL ETTİ
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon); Amazon'un, haksız bir şekilde Microsoft'a verildiği iddiasıyla mahkemeye taşıdığı 10 milyar dolarlık Müşterek Savunma Altyapısı Girişimi (JEDI) ihalesini iptal etti
 
Pentagon'dan yapılan açıklamada, "Bugün, Savunma Bakanlığı, Müşterek Savunma Altyapısı Girişimi Bulut ihalesini iptal etti ve sözleşme fesih prosedürlerini başlattı. Bakanlık; değişen gereksinimler, artan bulut iletişimi ve sektördeki ilerlemeler nedeniyle JEDI Bulut projesinin artık ihtiyaçlarını karşılamadığını belirledi." ifadelerine yer verildi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!