Mide Balonu ile Zayıflama Yöntemleri

Mide Balonu ile Zayıflama Yöntemleri

Mide Balonu ile Zayıflama Yöntemleri
Mide Balonu ile Zayıflama Yöntemleri Tugrul Demir
Bu içerik 135 kez okundu.

 

Kilolu olma durumunun giderek arttığı ve yaşam kalitesini ciddi oranda etkilediği günümüz koşullarında mide balonu ile zayıflamayı tercih edenlerin sayısı giderek artmaktadır. Obezitenin çağın hastalığı olduğu gerçeği bir yana bununla mücadele eden ancak diyet ve sporla istenilen kiloya ulaşamayan hastalar için zayıflamanın konforlu yolunu açarken disiplin kazanılmasına da olanak sağlayan operasyona ilişkin en çok merek edilen konulardan biride mide balonu fiyatları. Başarılı sonuçları ve konforlu uygulaması ile mide balonu hakkında detayları yazının devamında edinebilirsiniz.

Mide Balonu Nedir?

Mide balonu obezite tedavi yönteminde kullanılan tıbbi bir cihazın adıdır. Farklı yöntemlerle vücuda yerleştirilen balon, midede şişirilmek suretiyle kendi alanında genişleme, mide alanında ise küçülme sağlar. Bu sayede kişi az yeme ve tokluk hissini daha çok yaşarak beslenme düzenini değiştirir.

İntragastrik balonlarda 6 ay ile 1 yıl, elipse yani yutulabilir balonlarda 16 hafta kullanım süresi olan balonların bu süre içinde % 20 ye varan kilo kaybına sebep olduğu bilinir. Zayıflama sürecinde doktorun diyet ve spor programına uymak, balon çıkartıldıktan sonra da kazanılmış bu disiplinini hayat tarzına dönüştürmeyi sağlamak oldukça önemlidir.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Kişilerin vücut kitle indeksinin %30 ve üzeri olan hastalarda diyet ve sporla çözüm bulunamadığı durumlarda öncelikli olarak ya da obezite ameliyatı için riskli grupta olan hastalarda ameliyata hazırlık sürecinde tercih edilebilen konforlu ve yan etkisi çok düşük bir uygulamadır. İntragastrik mide balonu hafif anestezi altında endoskopik yöntemle ağızdan mideye yerleştirilir. Midede konumlanan balon şişirilerek hacmi arttırılır.

En fazla 1 yıl mide de kalan balonun, ne kadar midede kalacağı kişiden kişiye değişir. Hekimin yönlendirmesi ile mide balonu uygulaması sonlandırılması yine endoskopik müdahale ile yapılır. Ameliyat riskini almak istemeyen kişilerin sıklıkla başvurdukları yöntemin temel prensibi mide boyutunda yaşanan küçülmenin getirdiği erken doyma ve tokluk hissinin kilo kaybı olarak yansımasıdır.

Yutulabilir Mide Balonu Yaptıranlar

Elipse yutulabilir mide balonu uygulaması en kolay balon uygulamasıdır. Obezite ile mücadele etmek zorlu bir süreçtir. Sonuçların uzun vadede alındığı ve ameliyat gibi riskli durumlardan dolayı kişileri hem psikolojik hem bedensel olarak olumsuz etkileyen süreci uygulama kolaylığı, hızlı etkisi ve sonrasında geliştirmeye yardımcı öz disiplin ile diyet ve spor devamlılığı sağlama kolaylığı getiren mide balonu uygulayıcılarının geri dönüşleri memnuniyet verici.

Yutulabilir mide balonu yaptıranlar işlemin endoskopik olmaması, tümüyle yutulabilir yumuşak formda olan balon sisteminin mide de kalıcılığı daha kısa olmasına karşın atılımının doğal yollarla olmasından kaynaklı memnuniyet yaşıyor.

Bu sayede az da olsa anestezi almadan işlem başlamış ve sonlanmış olmakla birlikte yaşanan kilo kaybı ve yeme isteğinin baskılanarak yeni bir beslenme düzeni geliştirmeye yardımcı olması olumlu değerlendiriliyor.

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı yorumları her ürün ve hizmet için oldukça önemlidir. Özellikle sağlık alanında ki gerçekçi yorumların, metot uygulamalarının sürekliliği ve geliştirilmesi anlamında direkt katkısı bulunur.

Mide balonu kullanıcı yorumları hem ülkemiz de hem de dünya da oldukça olumlu olup, yok sayılabilecek riske, uygulama kolaylığına, hızlı gözlenebilir sonuç almanın yarattığı hem fiziksel hem psikolojik rahatlamaya dikkat çekmekle birlikte mide balonu fiyatları makul olması.

Kullanıcıların memnun oldukları diğer konu ise, balonla yaşadıkları süre içerisinde diyet ve spor alışkanlıklarının kalıcı olarak değiştiği yönünde. Bunun en büyük nedeni ise kilo kaybının gözlenme süresinin psikolojik olarak kişide yarattığı öz güven ve başarabilirim hissi olduğu belirtiliyor.

Yutulabilir Mide Balonu Fiyatlar

Obezite tedavisi olarak mide balonu uygulamasını tercih eden ya da hekim yönlendirmesi ile yaptıracak hastaların karşılaşacakları ücret tarifesi uygulayıcı merkez ve sgk desteği alınabilme durumu ile ilgili değişkenlik göstermekle birlikte mide balonu fiyatları günümüzde uygulama yapılan merkeze ve hekime göre de değişiklik gösterir.

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi